Geniş gözenekler, hiç kimsenin hoşuna gitmez! Ancak bir gerçek var ki yağlı ve karma cilde sahipseniz (hatta bazen kuru ciltler için bile geçerli bir durum) zamanla cildinizde gözenekler oluşacaktır. Bu gözenekleri her ne kadar yok edemesek de, bazı temel bakımlar ile görünümlerini küçültmemiz mümkün. Women's Health dergisi, 'gözenekleri küçültmenin yolları' başlıklı bir yazı yayınladı. Biz de bu yazıyı sizler için özetledik.

Devamını oku...

ciltteki gözenekler

Ciltteki geniş gözenekler hiç kimsenin hoşuna gitmez! Ancak bir gerçek var ki yağlı ve karma cilde sahipseniz (hatta bazen kuru ciltler için bile geçerli bir durum) yaşınız ilerdikçe, çevresel faktörlerin de etkisi ile gözenekleriniz genişleyecek, hatta belki de artacaktır. Gözenekleri her ne kadar tamamen yok edemesek de, bazı temel bakımlar ile küçülterek önemli oranda kapatmamız mümkün. Women's Health dergisi,'7 adımda ciltteki gözenekler nasıl kapanır?' başlığı ile bir yazı yayınladı. Biz de bu yazıyı sizler için özetledik.

Devamını oku...

güneş kremleri

Yaz çoğumuz için deniz, kum ve güneş'i çağrıştırıyor! Bu üç kelime ise beraberinde bronzlaşmayı da getiriyor. Her ne kadar saatlerce güneşin altında yatarak bronz bir tene kavuşma hayali kulağa güzel gibi gelse de, unutmayın ki güneşin cildimize faydası olduğu kadar zararı da bulunuyor. Hatta sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da cildimizi güneşten korumamız gerekiyor. Piyasada çok fazla marka alternatifi var ve seçim yapmak oldukça zor olabiliyor, bu nedenle biz de sizin için farklı marklardan en iyi güneş kremlerini derledik:

Devamını oku...

ayak nasırı

Ayak nasırı hem estetik bir sorundur hem de kişiye fiziki olarak rahatsızlık verir. Bu yazımızda ayak nasırı oluşumunu önleme,hem de oluşmuş nasırlardan doğal yollardan kurtulma yöntemlerini paylaşıyoruz;

Devamını oku...

cilt için çilek maskesi

Çilek maskesi ile cildinizi derinlemesine temizleyip canlandırabilirsiniz! Çilek, içerdiği vitamin, mineral ve yüksek antioksidantlar ile cildimiz için vazgeçilmez bir meyvedir. Çileği hem yiyerek, hem de cildimize dıştan uygulayarak faydalarından yararlanabiliriz (Çilek alerjen bir meyvedir, bu nedenle tüketmeden veya cildinize sürmeden önce ters bir reaksiyona sebebiyet vermemek adına alerjiniz olup olmadığını bilmenizde fayda var.)

Devamını oku...

aydınlık ve ışıltılı cilt

Kendiliğinden ışıltılı ve aydınlık bir cilt her kadının hayalidir! Her ne kadar aydınlatıcı makyaj malzemeleri ile bu tür bir görünüm elde etmek mümkün olsa da hiçbir şey sağlıkla parlayan bir cilt kadar etkileyici olamaz! Gelin, daha sağlıklı ve daha aydınlık bir cilt için neler yapmak gerek, beraber inceleyelim:

Devamını oku...