Kış aylarında kendimizi soğuk ve kuru hava koşullarına hazırlamamız gerekiyor! İşte sizlere kış ayları için kullanabileceğiniz cilt ve saç bakımı önerileri; 

  1. Sıcak Suya Dikkat: Kış aylarında hava soğukken duş esnasında veya yüzünüzü yıkarken sıcak su kullanma ihtiyacı duyuyor olabilirsiniz, ancak sıcak suyun kan dolaşımını yavaşlatan etkisini unutmayın! Ayrıca sıcak su, cildinizin nem içeriğini azaltarak kurumasına da neden olacaktır. Bu nedenle kış aylarında daha iyi bir cilt bakımı için tavsiyemiz ılık su kullanmanız yönünde olacaktır. 
  2. Nemlendirin:Henüz cildiniz çok kurumamışken, sonbahar aylarından itibaren cildinize nem verecek ürünler kullanmaya başlayın. Duştan sonra vücudunuzun kurumaması için vücut losyonları/nemlendiricileri de ihmal etmeyin. Unutmayın, soğuk ve kuru havalar karma ve yağlı ciltlerde bile nemsizliğe yol açabilir! Cildinizin hava koşulları ile birlikte bazı değişiklikler göstermesi normaldir, sizin yapmanız gereken değişen koşullara uygun cilt bakım ürünleri kullanmaktır.
  3. Dudaklar: Kış aylarının gelmesi ile birlikte dudaklarda kuruma, çatlama görülecektir. Bunun önüne geçebilmek ve rujunuzu pürüzsüz dudaklara uygulayabilmek adına dudak bakımı ihmal edilmemeli ve dudaklar sık sık nemlendirilmeli! En iyi nemlendiricilerden biri hepimizin mutfağında bulunan zeytinyağıdır. Hatta toz şeker ile zeytinyağını karıştırarak çok güzel bir dudak peeling'i elde edebilirsiniz.
  4. Saçlar: Tıpkı tenimiz gibi saçlarımızı da nemlendirmemiz gerekiyor, kış aylarında maske ve saç kremlerini ihmal etmeyin! Ayrıca kış mevsiminde saçlarımızı kurutmadan dışarı çıkamayacağımıza göre iyi bir ısıya karşı koruyucu sprey edinmekte de fayda var.
  5. Kuru Eller ve Ayaklar: Malum, kış aylarında ayaklarımızın ve özellikle ellerimizin kuruması neredeyse kaçınılmazdır. Eğer bu durumdan şikayetçiyseniz el ve ayak bakımı konusunda daha hassas olabilirsiniz. El ve ayaklarınıza bol miktarda nemlendirici sürüp eldiven ve çorap giyerek yatmanızı öneririz, ertesi gün yumuşacık ve nemlenmiş bir şekilde güne başlayacaksınız.