Makyajımızı temizlemek cilt bakımının temel ve atlanmaması gereken adımlarından biri, bu nedenle kullanacağımız ürünün kaliteli olması ve işini gerçekten iyi yapıyor olması gerekiyor. Hiç birimiz göz makyajımızı çıkarırken hassas göz çevremizi tahriş etmeyi veya ten makyajımızı silerken cildimizi kurutmayı istemeyiz öyle değil mi? Peki en iyi makyaj temizleyiciler hangileri? İşte seçim yaparken size yardımcı olmak adına beğendiğimiz makyaj temizleyicileri bu yazımızda derledik, gelin hep beraber bakalım;

Bioderma Sensibio H20: Bioderma'nın su bazlı bu makyaj temizleyicisi hassas ciltlerin bile rahatlıkla kullanabileceği bir formüle sahip. Hem göz hem de ten makyajınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürünün yağlı bir yapısı yok, dolayısıyla sonradan durulamanıza da gerek kalmıyor. 

Lancome Bi-Facil: Gözlerinizi yakmadan ve yağlı bir his bırakmadan en dayanıklı makyajınızı bile rahatlıkla silebileceğiniz bir ürün.

Yves Rocher Ekspres Makyaj Temizleyici: Çift fazlı bu göz makyaj temizleyicisi, suya dayanıklı makyaj dahil her türlü makyajınızı rahatlıkla silebileceğini bir ürün. Üstelik içeriğindeki organik Peygamber çiçeği suyu sayesinde göz çevresini yatıştırma özelliğine de sahip.

Estee Lauder Take it Away Makyaj Temizleyici: Estee Lauder'ın bu göz makyaj temizleyicisi, suya dayanıklı göz makyajını göz çevrenizi tahriş etmeden ve kirpiklerinizi koparmadan temizliyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu ürün ten makyajı için de kullanılabiliyor. Kısacası her türlü makyajınızı rahatlıkla çıkarabileceğiniz bir ürün.

Clinique Take the Day Off: Sevilen bir başka göz makyaj temizleyicisi Clinique'e ait, göz makyajı ve dudak makyajını çıkarmada etkili olan bu ürünün en iyi yanı az bir miktarının bile makyajınız temizlemek için etkili olması.

Neutrogena Göz Makyaj Temizleyici: Neutrogena'nın çift fazlı makyaj temizleyicisi makyaj çıkarmada oldukça etkili bulduğumuz bir başka ürün. Göz çevremizi yakmadan ve tahriş etmeden temizlemesi artı özellikleri! Tek kötü yanı ambalajı; ağız kısmı oldukça geniş olduğundan fazla ürün geliyor ve dolayısıyla çok çabuk bitiyor. Yine de fiyat/performans olarak değerlendirdiğimizde başarılı bir ürün.

Loreal Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyici: Loreal'in çift fazlı göz makyaj temizleyicisi her türlü göz makyajını rahatça çıkaran bir ürün, ekonomik fiyatı ile denemeye değer.

Dermologica Soothing Göz Makyaj Temizleyici: Dermologica ürünleri her ne kadar pahalı olsa da kullananların çoğu fiyatını hakettiği görüşünde, az bir miktarının bile yeterli olmasından ötürü bir kere alındı mı uzunca bir süre kullanılacak bir ürün. Alkol, yağ ve renklendirici içermeyen bu ürün hassas gözlere de tavsiye edilmektedir. 

Clarins Instant Göz Makyaj Temizleyici: Clarins'in çift fazlı bu temizleyicisi en inatçı ve en dayanıklı makyajı bile fazla ovalama gerektirmeden temizliyor.

La Roche Posay Respectissime Göz Makyaj Temizleyici: Özellikle hassas gözler için önerebileceğimiz bu çift fazlı göz makyaj temizleyici, inatçı makyajları bile temizleyebiliyor. 

Diğer kullanıcıların önerilerini ve benzer ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizin kullanıcı yorumları bölümünden temizleyiciler ve tonikler kategorisindeki ürünleri incelemenizi tavsiye ederiz.