Bazı egzersizler ve hareketli bir yaşam ile selülit tedavisi mümkün, fakat mutlaka beslenme alışkanlıklarınızı da değiştirmelisiniz. Bu yazımızda selülit tedavisinde kullanabileceğiniz selülit giderici çok özel bitkilere göz atıyoruz;

GOTU KOLA: Sri Lanka ve Güney Afrika kökenli bir bitkidir. K vitamini, magnezyum ve kalsiyum açısından çok zengindir. Yapılan son araştırmalar, Gotu Kola'nın bağ dokularını güçlendirdiği ve özellikle bacaklardaki kan dolaşımını arttırdığı görülmüştür. Bu nedenle selülit giderici etkisi olduğu saptanmıştır. 

AT KUYRUĞU OTU: Avrupa ve Çin’de uzun süredir kullanılan Equisetum Arvense bitkisinden elde edilir. İçeriğinde yüksek oranda Silika minerali bulunur. Silika ise tırnaklar, saçlar ve cilt için çok önemli bir mineraldir. At Kuyruğu, sağlıklı kan damarları için yararlıdır. Kan dolaşımını düzenler, selülitli bölgelere kan akışını sağlayarak selülit giderici etkide bulunur. Doğal bir idrar söktürücüdür.  

ÜZÜM ÇEKIRDEĞI: Üzüm çekirdeği güçlü bir antioksidandır. Antioksidan özelliği C ve E vitamininden 50 kat daha güçlüdür. Vücuttaki kolajen üretimini artırır, bağ dokularını güçlendirir, kan dolaşımını düzenleyerek selülit tedavisi için büyük fayda sağlar.  

GINKO BILOBA: Çin orjinlidir. Antioksidan özelliği vardır. Beyindeki ve vücuttaki kan dolaşımını düzenler, oksijenlenmeyi artırır. Kan damarlarını güçlendirir. Ayrıca selülite neden olabilecek toksinlerin de vücuttan atılmasına yardımcı olur.