Son yılların, özellikle yaz ayları gelip çattığında en popüler ürünlerinden biri kuşkusuz termal su spreyler! Peki termal su nedir, ne işe yarar? Marka tercihiniz ne olursa olsun öyle ya da böyle termal sulardan faydalanmanız için bir kaç neden var, gelin bu nedenleri beraber inceleyelim:

  1. SABAH SIZI UYANDIRMAYA YARDIMCI OLUR: Sabahları uykulu uykulu yataktan kalkmakta güçlük çekenlerden misiniz? O halde buzdolabında soğuttuğunuz termal suyu yüzünüze nazikçe sıkın ve bir anda hem soğuk bir duş etkisi yakalayın, hem cildinizi nemlendirin! 
  2. CILDINIZI YATIŞTIRIR: Termal sular, içerdikleri mineraller ve selenyum gibi elementler sayesinde cildi yatıştırıcı, rahatlatıcı, antioksidan bir etkiye sahiptirler; dolayısıyla hem kızarıklıklarda etkili olacak, hem de peeling ve epilasyon sonrasında cildinizi rahatlatacaklardır.
  3. MAKYAJINIZI SABITLER: Makyaj yaptıktan sonra aydınlık bir cilt ve gün boyu makyajı sabitlemek için termal su kullanabilirsiniz. Sıktıktan sonra fazlalık olursa bir kağıt mendil ile nazikçe silmeyi unutmayın, aksi takdirde su lekesi gibi iz kalabilir. 
  4. GÜNEŞ YANIKLARINIZI YATIŞTIRIR: Termal suyu, güneş yanıklarınıza sıkarak cildinizi yatıştırabilirsiniz, özellikle buzdolabında bekletip sıkmanızı öneririz, böylece serin bir his ile cildinizi daha da rahatlayacaktır (Çok hassas bir cilde sahipseniz, sıktıktan bir süre sonra fazlalıkları cildinizden temizleyebilirsiniz).
  5. VÜCUDUNUZU NEMLENDIRIR: Hem serinlemek hem de vücudunuzu nemlendirmek için termal su sıkabilirsiniz. İçeriğindeki mineraller vücudunuzu nemlendirerek yumuşacık bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır. Özellikle spordan sonra kullanım ile vücudunuzu rahatlatmanız mümkün.
  6. TATILDE YANINIZA ALABILIRSINIZ: Termal su, diğer maddelerde saydığımız gibi çok yönlü bir ürün olduğundan ve ferahlatıcı bir özelliğe sahip olduğundan yaz tatilinizde size eşlik edebilecek en güzel ürünlerden birisidir. Hem sıcak havalarda sizi serinletecek hem de zamanla cildinize sağlıklı bir ışıltı katacaktır.