erken yaşlanma

Yaşlanmak maalesef engellenemez bir süreç. Siz yaşlandıkça vücuttaki östrojen hormonu ve cildin elastikiyeti azalır. Ciltte kırışıklar ve sarkmalar başlar. Çeşitli estetik operasyonlar ile cildinizi gerdirip kırışıklıkları azaltsanız bile cildin doğal görünümünden uzaklaşırsınız. Bu süreci kabullenmek belki de en doğru harekettir. Yaşlanmayı engelleyemeseniz de hayatınızdaki bazı düzenlemeler ile bu süreci yavaşlatabilirsiniz. Bu yazımızda cildinizin erken yaşlanmasına neden olan faktörleri sizin için kısaca derledik;

Devamını oku...

göz çevresi bakımı

Göz çevresi yüzümüzün en hassas bölgesidir, cildimizin diğer bölgelerine göre farklı bir yapısı vardır.Bu bölgede yağ bezleri bulunmaz ve kendini yenilemesi zordur, cildimizin en çabuk kırışmaya başlayan bölgesidirve bu nedenle göz çevresi bakımı daha dikkatli yapılmalıdır.

Devamını oku...

ruşeym yağı

Bu yazımızda ruşeym yağı cilt bakımı ve güzelliğimiz için nasıl kullanılabilir detaylı olarak ve çeşitli tarifler yardımıyla bilgiler vereceğiz.

Devamını oku...

aknelerin nedenleri

Eğer son dönemlerde sivilce ve aknelerinizde bir artış söz konusu ise etrafınızda suçlu olabilecek faktörleri aramanın vakti gelmiş demektir. Peki sivilce oluşumunun en yaygın nedenleri nelerdir? Yeni sivilce oluşumuna son vermek mümkün müdür?

Devamını oku...

kışın cilt ve saç bakımı

Kış aylarında kendimizi soğuk ve kuru hava koşullarına hazırlamamız gerekiyor! İşte sizlere kış ayları için kullanabileceğiniz cilt ve saç bakımı önerileri; 

Devamını oku...

yağlı cilt bakımı

Ciltte aşırı yağlanma, hem sağlık hem de güzellik açısından bir problem olarak kabul edilebilir. Cilt yağlanması temel olarak genetik faktörlere bağlıdır. Bazı cilt tipleri yağlanmaya daha müsaitken, kuru ve karma cilt tiplerinde de strese, hormonlara ve çeşitli sağlık sorunlarına bağlı olarak aşırı yağlanma görülebilir. Yağlı cilt sorununu tamamen engelleyemesek de bazı uygulamalar ile cildin yağ üretimini kontrol altında tutmamız mümkündür.

Devamını oku...