Hamileler İçin Cilt Bakım Önerileri

Gebelik vücuttaki hormonların değişime uğradığı bir süreçtir. Tüm vücudunuz gibi cildiniz de bu süreçten etkilenir. Öyle ki gebelikte cilt bakımı için yaptığınız her zamanki rutin işlemleri değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu dönemde bebeğinizin sağlıklı gelişimi için, kullanacağınız ürünlere her zamankinden daha çok dikkat etmek zorundasınız. 

Devamını oku...

erken yaşlanmayı önleme

Genç görünmenin yolunun sağlıkla parlayan, ışıl ışıl bir ciltten geçtiğini hepimiz biliyoruz, her ne kadar zamanın etkilerini tam anlamıyla engellemek mümkün olmasa da bu süreci elimizden geldiğince yavaşlatmak bizim elimizde! Temel cilt bakım rutinimizin yanı sıra, cildimizi korumak ve erken yaşlanmasını önlemek adına yapmamız gerekenleri sizin için sıraladık:

Devamını oku...

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, iyileştirici ve dezenfekte edici özellikleri olan bir yağdır. Ayrıca bakterilere karşı etkisi ile doğadaki en iyi doğal antibiyotiklerden birisidir. Çay ağacı yağı, bu özellikleri ile sivilce tedavisi için ve yağlı ciltlerin bakımında kullanılabilecek doğal bir yağdır.

Devamını oku...

Hassas Cilt Bakımı

Hassas ciltler diğer cilt türlerine göre daha özenli bir bakım gerektirir. Bu yazımızda cilt bakımının üç temel adımını uygularken hassas cilt tipine sahip kişilerin dikkat etmesi gereken konuları okuyabilirsiniz:

Devamını oku...

Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

Cildimiz, çevre koşullarından, iklim değişikliklerinden ve güneşin zararlı ışınlarından etkilenir. Bu etkiler sonucunda cildimizde kuruma ve hassasiyet oluşabilir. Çevre etkisi dışında egzama gibi cilt hastalıkları, stres, genetik faktörler de bu konuda etkili olabilir.  

Devamını oku...

Cilt Tipi Nasıl Belirlenir?

İyi ve sağlıklı bir cilt bakımının en temel noktası hangi ürünleri kullanacağımızı bilmekten geçiyor, bunun için ise cilt tipi belirleme büyük önem taşıyor. Eminiz ki çoğunuz cilt tipinizi bildiğinizi düşünüyorsunuzdur ancak bazen bu konuda yanılmalar olabiliyor. Eğer cilt analizi yaptırmadıysanız ve cilt tipiniz hakkında terredütleriniz varsa bu yazımızın size faydalı olacağını umuyoruz:

Devamını oku...