stres ve cilt

Stresin hayatımız üzerindeki olumsuz etkilerini az çok hepimiz biliyoruz, ancak bir gerçek var ki bu ruh halinden ne kadar kaçınsak da hepimizin stresli olduğu dönemler oluyor. Stres sadece psikolojimizi değil saçlarımızı, cildimizi kısacası dış görünümümüzü bile etkiliyor. Peki stresin cildimiz üzerideki etkilerini nasıl silebiliriz?:

Devamını oku...

selülit tedavisi

Yaz aylarında kadınların en büyük kabusu selülit için uygulayabileceğiniz en temel dört adımı sizlerle paylaşıyoruz; 

Devamını oku...

termal su

Son yılların, özellikle yaz ayları gelip çattığında en popüler ürünlerinden biri kuşkusuz termal su spreyler! Peki termal su nedir, ne işe yarar? Marka tercihiniz ne olursa olsun öyle ya da böyle termal sulardan faydalanmanız için bir kaç neden var, gelin bu nedenleri beraber inceleyelim:

Devamını oku...

cilt bakım hataları

Işıldayan bir cilt, sağlıklı görünmenin temel kuralları arasındadır. İstediğiniz kadar makyaj yapın, hiçbir şey yorgun, solgun ve bakımsız bir cildi gizlemeye yetmez. Zaten hepimizin bildiği en temel cilt bakım kuralı makyajımızı silmeden uyumamamız gerektiğidir. Peki cilt bakımının diğer önemli adımları neler? Belki farkında olmadan siz de yaygın olarak yapılan bu hatalardan birini yapıyorsunuzdur? 

Devamını oku...

doğal akne tedavisi

Akne sorununuzu yenmek için ilaçlar dışında kullanabileceğiniz bazı doğal yöntemler de mevcuttur. Akne tedavisi için evinizinmutfağındaher zaman bulundurabileceğiniz, çok basit yöntemlerle kullanabileceğiniz bazı ürünleri sizler için derledik:

Devamını oku...

Cilt Bakımının Temel Adımları

Cilt bakımı denilince hepimizi aklına gelen bazı temel adımlar vardır, kullanılan ürünler kuşkusuz cilt tipine göre değişmektedir, ancak uygulanan adımlar temelde hepimiz için aynıdır. Peki sağlıklı bir cilt için uygulanan adımlar nelerdir? Bu adımlarda uygulanması gereken püf noktalar nelerdir?

Devamını oku...