akne lekeleri

Sivilce dünyada en çok rastlanan cilt sorunlarından birisidir. Herkes hayatının bir döneminde mutlaka sivilce ve sivilce izleri ile ilgili sorunlar yaşamıştır. Sivilce izleri, sivilcelerin iltihaplanıp, uzun süre iyileşememesi sonucunda oluşur. Bu konuda cilt tipi, kalıtsal faktörler ve yaş önemli rol oynar ve bu sorun çeşitli uygulamalarla önemli ölçüde azaltılabilir.

Devamını oku...

gözenek küçültme

Cilt gözeneklerinin her şeyden önce hoş olmayan görüntüleri vardır ve cildimizi yaşlı gösterir. Ayrıca kiri tutup, siyah nokta oluşumuna da neden olurlar. Maalesef açık gözenekleri temelli olarak küçültecek bir çözüm yoktur ama yapacağınız günlük veya haftalık gözenek sıkılaştırıcı bakımlarla bu sorunuasgariye indirebilirsiniz.

Devamını oku...

selülit tedavisi

Hayatınızda ve beslenme alışkanlıklarınızda yapacağınız bazı değişiklikler ile selülit tedavisi yapmak mümkün. Selülit sorunu olan okurlarımız için faydalı olacağını düşündüğümüz bazı öneriler: 

Devamını oku...

güneş lekeleri

Yaz mevsimi ile birlikte, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan cildimizin melanin üretimi artmaya başlar. Bu gelişme ise cildimizde kahverengi güneş lekelerinin oluşmasına neden olur. Kahverengi lekeler, genelde vücudun güneşle temas ettiği, yüz, boyun, göğüs dekoltesi, omuzlar, sırt ve ellerde belirir. Peki görüntüleriyle rahatsızlık veren bu güneş lekeleri nasıl geçer?

Devamını oku...

Yazın cilt bakımı

Güneş ışınları sağlık açısından yararlı olduğu biliniyor, fakat özellikle yaz mevsiminde güneşin zararlı etkilerinden korunmak için daha dikkatli olunması gerekiyor. Güneş ışınları, ter ve toz, yaz mevsiminde cildin, özellikle de yüzümüzün, en büyük düşmanlarıdır. Güneş ışınları, dik açı ile geldiği ve daha etkili olduğu öğle saatlerinde cildimizi olumsuz yönde etkiler.

Devamını oku...

göz altı morlukları

Göz altı morlukları bir çok nedenden oluşabilir, çoğunluklagenetik bir problemdir. Kuru ciltlerde de görülebilir. Ayrıca bilgisayar başında uzun saatler geçirenlerde uykusuz kalanlarda, stres içinde ve beslenme bozuklukları olanlarda görülme ihtimali oldukça yüksektir. Tabii yaş faktörünü de unutmamak gerekir. Yaşla birlikte hem kadınlarda hem de erkeklerde görülme olasılığı artar.

Devamını oku...