Selülite iyi gelen gıdalar

Selülit deride düzensiz bir şekilde tutulan, portakal kabuğu görünümünde yağ tabakalarına denir. Bu yağ tabakaları sağlıksız bir yaşam tarzının göstergesi olduğu gibi aynı zamanda deride şekilsiz ve estetik olmayan bir görüntü oluşturur. Bu sorundan selülit diyeti ile beslenme alışkanlıklarımızı değiştirerek yenebiliriz. Bu yazımızda selülit diyeti için kullanabileceğiniz faydalı 9 gıdayı görebilirsiniz: 

Devamını oku...

cilt güzelliği ve gıdalar

Doğru beslenmek, en az dışarıdan yapılan bakımlar kadarcilt güzelliğimiz için önem taşıyor. Eğer cildinizin solgun ve cansız göründüğünü düşünüyorsanız yediğiniz gıdalara dikkat ederek kısa sürede çok daha canlı ve genç görünümlü bir cilde kavuşabilirsiniz. İşte cildinizin güzelliği için tüketmeniz gereken 9 gıda:

Devamını oku...

siyah noktalar

Siyah noktalar, bir cilt sorunu olmanın ötesinde aynı zamanda bir güzellik sorunudur. Daha ziyade yağ bezleri aşırı çalışan yağlı ciltlerde görülmekle birlikte karma ciltlerde de oluşabilir. Siyah nokta, gözeneklerin daha açık olduğu yerlerde içine biriken kir ve ölü hücrelerin bir tıkaç oluşturmasıyla ortaya çıkar. Temizlenmeyen siyah noktaların sivilceye dönüşme şansı da yüksektir, işte bu nedenle siyah nokta temizleme haftalık cilt bakım rutininizin bir parçası haline gelmelidir.

Devamını oku...

cilt bakımı ve aloe vera

 “Mucizevi Bitki Aloe Vera” yazımızda Aloe Vera ile ilgili genel bilgilere yer vermiştik. Bu yazımızda Aloe Vera’nın saçlarımız ve cildimiz için faydalarını özet olarak görebilirsiniz. Bugün Aloe Vera, kozmetik endüstrisi tarafından önemli ölçüde kullanılan bir bitkidir. Aloe Vera’nın cildimiz, saçlarımız hatta tırnaklarımız üzerinde olumlu etkileri bilinmektedir;

Devamını oku...

yoğurdun cilde faydaları

Yoğurt,  içerdiği zengin protein, vitamin ve minerallerle cildinizin beslenmesine yardımcı olur. İçeriğindeki laktik asit enzimleri cildinizi yumuşatır, nemlendirir. Laktik asitteki AHA (Alfa Hidroksi Asitler) ise ten renginizi düzenler.

Devamını oku...

sağlıklı cilt için gereken vitaminler

Cilt güzelliği için sadece pahalı serumların ve kremlerin yeterli olmadığını artık hepimiz biliyoruz! En az dışarıdan yapacağımız bakım kadar, alacağımız gıda takviyeleri de çok önemli.Cilt güzelliği için ihtiyaç duyduğumuz vitamin ve minerallerin listesini aşağıda görebilirsiniz, bu maddeleri doğal gıdalar yoluyla alabileceğiniz gibi gerektiğinde bilinçli olacak şekilde gıda takviyeleri de kullanabilirsiniz;

Devamını oku...