Kaşlarımız ifademizi belirleme ve hatta yüzümüzün genel görünümünü değiştirme özelliğine sahiptirler, işte bu nedenle yüzünüze uygun bir şekilde kaş şekillendirme oldukça önem taşımaktadır, bugün sizinle kaş şekillendirmek için gereken makyaj malzemelerini paylaşacağız.

Kaş şekillendirme işlemini profesyonel birine yaptırmanız halinde, elbette iyi bir sonuç alma ihtimaliniz oldukça yüksektir ancak elinizde gerekli makyaj malzemeleri bulunduğu sürece siz de rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Kaş Tarağı: Kaşlarınız uzunsa bir kaş tarağından yardım alarak onları makasla kısaltabilirsiniz. Bunu yapmanın püf noktası şudur; Kaşlarınızı ikiye bölünmüş olarak düşünün, göz pınarına yakın kısmını yukarı, geri kalan kısmını ise aşağı doğru tarayarak fazlalık olan kısımları ince uçlu bir makas yardımıyla yavaş yavaş kesin. Bu uygulamayı yaparken gereğinden fazla kesmemeye dikkat edin aksi takdirde kaşlarınızın arasında boşluklar olacaktır.

Kaş Maskarası: Kaş maskaraları son dönemde kaşları şekillendirmek için kullanılan en popüler makyaj malzemelerinden biri haline geldi. Eğer kaşlarınız yeteri kadar dolgun ise şeffaf bir kaş maskarası yeterli olacaktır, ancak aralarda boşluklar varsa ve bunları doldurmak istiyorsanız renkli kaş maskaralarını tercih edebilirsiniz. Kaş maskaraları sert çizgiler oluşturmadan daha doğal bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. (Hatırlatma: Kaş renginize uyumlu mat bir farı, ince uçlu bir eyeliner fırçası ile uygulayarak da benzer bir görünüm elde edebilirsiniz!)  

Kaş Kalemi: Kaş kalemleri de kaşların aralarındaki boşlukları doldurmak için oldukça kullanışlı ürünlerdir, ancak kaş maskarası ile fazla efor harcamadan doğal bir görünüm elde edilirken, kaş kalemlerinde doğal durması için biraz daha dikkatli bir uygulama yapmak gerekmektedir. Kaş kalemini kullanırken, kaşlarınızın doğal çıkış yönüne doğru, hafif dokunuşlar ile doldurmanızı öneririz.

Ten Rengi Göz Kalemi: Kaşlarınıza şekil verdikten ve doldurduktan sonra, ten rengi bir göz kalemi ile kaşlarınızı hafifçe çerçevelendirmeniz halinde çok daha düzgün görüneceklerdir. Ancak keskin çizgi bırakmamak için hafif dokunuşlarla kalemi dağıtmayı unutmayın! Özellikle kaşlarınızın alt kısmını ten rengi bir kalem kalem ile belirginleştirmek daha belirgin ve düz görünmelerini sağlayacaktır. 

Kaş Şablonu: Son olarak, makyaj malzemesi sayılmasa da, kaş şablonlarından da bahsetmek istedik, zira bunlar da kaş şekillendirirken işinize yarayabilir. Ancak kaş şekillendirme aparatlarının her kaş şekline uymadıkları bir gerçek. Bu nedenle mutlaka alınması gereken bir ürün olmadıklarını da belirtmeliyiz.