Günlük kullanım için en güzel makyaj, doğal duran bir makyajdır, ancak bazen yorgunluk izlerini silmek için bir kaç makyaj hilesine ihtiyaç duyabilirsiniz, bu yazımızda sizinle aydınlık gözler için makyaj hilelerini paylaşacağız. Gözler, yümüzüde en dikkat çeken bölgelerin başında gelir, ancak uykusuz kaldığımız zamanlarda da yorgunluğumuzu ilk belli eden bölge yine gözlerimizdir, neyseki günümüzde makyajın yardımı ile yorgunken bile dinlenmiş görünmek mümkün!

Devamını oku...

temel makyaj malzemeleri

Bugünkü yazımızın konusu başlıktan da anlayacağınız üzere makyaja yeni başlayanlar için makyaj malzemeleri hakkında olacak. Makyaja yeni başlayanların şüphesiz akıllarından geçen en önemli sorulardan biri hangi ürünleri ve hangi markaları seçmeliyim olmalı, piyasada seçim yapabileceğimiz makyaj malzemeleri bulunması da şüphesiz seçim yapmayı zorlaştırıyor. İlk etapta alacağınız ürünlerin, az ve öz ancak bir yandan da işinize yarayacak ürünler olması oldukça önemli. İşte bizim yeni başlayanlar için önerdiğimiz makyaj malzemeleri:

Devamını oku...

son kullanma tarihleri

Rengarenk raflardan makyaj malzemeleri seçmek ve almak her ne kadar zevkli olsa da, ne yazık ki bütün kozmetik ürünleri belli bir son kulllanma tarihine sahipler. 

Devamını oku...

rujlar

Kozmetik ürünlerin son kullanma tarihleri önemli bir gösterge olsa da bazı ürünler daha dayanıklıyken bazıları çok daha çabuk bozulabilir. Kullandığınız kozmetik ürünününün son kullanma tarihi yaklaşıyor ve bu ürünün bozulup bozulmadığından emin değilseniz bazı küçük kontroller ile ürünle vedalaşıp vedalaşmama kararını alabilirsiniz.

Devamını oku...

fondöten

Kozmetik ürünler içerdikleri maddeler gereği belirli süreler sonunda kullanılamaz hale gelirler, fakat yapılan bazı hatalı uygulamalar bu süreyi kısaltabilir. Bu yazımızda kozmetik ürünlerinizin son kullanma tarihinden önce bozulmaması için sizlere bazı ipuçları veriyoruz;

Devamını oku...

Göz makyajı malzemeleri

Gözler kalbin aynasıdır denilince aklınıza kalıplaşmış, klişe bir söz geliyor olabilir, ancak makyaj yapan pek çok kadının gözlerini vurgulamak istemesi boşa değil, zira yüzümüzde en çok dikkat çeken yer gözlerimiz. Eğer siz de gözlerinizi vurgulamak istiyor, ancak tam olarak hangi ürünlerin gerekli, hangilerinin gereksiz olduğunu kestiremiyorsanız bu yazımız ile sizlere yardımcı olacağız. İşte göz makyajı için gerekli malzemeler;

Devamını oku...