2013-2014 Sonbahar Kış Modası'nda bizi nelerin beklediğine 2013-2014 moda trendleri yazımızda değinmiştik, moda trendlerinden sonra bir başka önemli konu olan makyaj trendlerine de birlikte göz atmaya ne dersiniz? Kim bilir belki de bu trendler arasında daha önce denemediğiniz bir makyajı bu yıl denemek istersiniz...

Göz makyajından dudaklara bu senenin makyaj trendlerini kaçırmayın!:

Cat Eyes (Kedi Gözü Makyajı): Kedi gözü makyajı yeni bir trend mi? Tabii ki hayır, hatta neredeyse her yıl düzenli olarak karşımıza çıkarılıyor diyebiliriz, ancak bu yıl eyeliner ile değil, far ile dağıtılarak yapılankedi gözü şekli makyaj bu senenin makyaj trendleri arasında!Far rengi konusunda hiçbir kısıtlama yok, kedi gözü denilince renk olarak genelde akla siyah gelse de mavi, mor gibi farklı renkler de tercih edebilirsiniz.

Bakır-Turuncu Far: Sonbahar denilince, dökülen yapraklardan yola çıkarak aklınıza ilk gelen renklerden birisi turuncu ise bu trendi sevinebilirsiniz! Zira bu yıl turuncu ve bakır renkler göz için kullanabileceğiniz makyaj trendleri arasında olacak. Özellikle bakır tonların mavi ve yeşil gözlere çok yakışan renkler olduğunu belirtmeliyiz.

Mürdüm Rengi: Sonbahar ve Kış'a yakışan bu soğuk alt tonlu renk, sadece dudaklarımızda değil, göz makyajımızda da baş rolde olacak. Aynı anda hem dudaklarda hem gözlerde kullanımı biraz aşırıya kaçabilir, bu nedenle tek bir bölge seçmenizde fayda var. Göz makyajında özellikle hafif kahverengi alt tonlu mürdüm rengini tercih etmenizi öneririz, en güzel yanı ise her ten ve göz rengine yakışacak bir renk olması!

Metalik/Işıltılı Gözler: Biz kadınlar genelde parlak ve ışıltılı şeyleri severiz! 2013-2014 Sonbahar Kış makyaj trendlerinde ise metalik-ışıltılı farlar ile 'parlamaya' hazır olun! Abartı bir ışıltı istemeyenler kendiliğinden metalik bir bitiş veren farlara yönelebilirler, ancak ışıltı ve sim seviyorsanız Thakoon defilesindeki (yukarıdaki fotoğrafta ortada) görüntü tam size göre! Ufak bir tüy; İri simleri takma kirpik yapıştırıcınızı kullanarak yapıştırabilirsiniz.

Grunge: Tıpkı giyim ve aksesuar modasında olduğu gibi bu senenin makyaj modasında da grunge ve 90'lar esintileri var. Özellikle Yves Saint Laurent defilesinde yer verilen bu akımı siyah ve bolca dağıtılmış bir far ile makyajınıza adapte edebilirsiniz.

Gri Dokunuşlar: Sert ve baskın bir renk olan siyahı kullanmayı tercih etmiyor musunuz? O halde bu sezon, siyahın alternatifi, daha yumuşak bir renk olan gri'ye ne dersiniz? Sadece göz makyajında değil aksesuar modasına da renk olarak damga vuran gri ve tonlarını bu sezon bol bol kullanın!

Kırmızı ve Bordo Dudaklar: Hemen hemen her sonbahar ve kış makyaj trendleri arasında yer alan kırmızı ve bordo ruj bu yıl da karşımıza çıktı. Kırmızı rujun en güzel yanı, yoğun bir göz makyajına gerek duymadan yüzümüze renk verebilmemiz olsa gerek. Eğer biraz daha seksi ve çekici görünmek isterseniz kırmızının daha koyu ve daha gizemli kardeşi bordoyu tercih etmenizi öneriyoruz.

Kalın ve Kalkık Kaşlar: Cara Delevingne gibi kalın kaşlı mankenler sayesinde kalın kaş modası son sürat geri döndü. Bu sezon doğal görünümlü ve hafif kalkık kalın kaşlar oldukça gözde. Eğer kalın kaşların yüz şeklinize uygun olduğunu düşünüyorsanız bu trendi uygulamaktan çekinmeyin!

Sağlıkla Işıldayan Cilt ve Makyajsız Görünüm: 2013-2014 Sonbahar ve Kış aylarında sağlıkla ışıldayan bembeyaz bir ten oldukça gözde. İster mat bir cilt makyajı yapın, ister aydınlatıcı kullanın...temel nokta cildinizin sağlıklı ve pürüzsüz olması, aynı zamanda da makyajınızın olabildiğince doğal durması!

Bu senenin makyaj trendleri oldukça kolay ve şık, beğendiğiniz uygulamaları denemeyi unutmayın! Bu yazımız güncellenmiştir.2015 kışının makyaj modası hakkında yazımızı da inceleyebilrisiniz.