ilkbahar ve yaz makyajı için pembe oldukça popüler bir renk! Donna Karan, Dries Van Noten, Bottega Venta gibi isimlerin defilelerinde sıkça rastladığımız pembe makyaj nasıl yapılır, beraber göz atalım:

PEMBE RUJ: Dudaklarımıza pembe ile renk katabiliriz; ister fuşya, ister pastel, ister neon tonlarda olsun fark etmez, size en yakışan pembe tonunu bulun ve bu yazın gözde rengini dudaklarınızda taşıyın! Ruj önerisi olarak Loreal Rouge Caresse Cheeky Magenta, MAC Snob, Rimmel London Apocalips sıvı rujların pembe tonları önerebiliriz.

Eğer dudaklarınızda canlı tonlarda pembe kullanacaksanız göz makyajınızı buna uygun olarak biraz daha natürel yapabilirsiniz. Ayrıca pembe ruj ile uyumlu olarak yanaklarınıza da pembe bir allık ile hafifçe renk vermeyi unutmayın.

PEMBE MASKARA: Pembe maskara oldukça farklı ve belki de çoğumuzun günlük hayatında uygulamaktan kaçınabileceği bir görüntü. Ancak yaz makyajı için oldukça gözde renk olan pembe, göz makyajında pembe maskara uygulamaları ile boy göstermeye başladı bile!Pembe maskarayı siyah bir eyeliner eşliğinde deneyebilirsiniz, koyu renkli bir eyeliner eşliğinde kirpiklerinizdeki renk daha da belirgin duracaktır. Pembe ve fuşya tonlarında maskara arayışındaysanız ucuz bir alternatif için Pastel Waterproof Renkli Maskaralara göz atabilirsiniz.

PEMBE FARLAR: Eğer pembe maskara size hiç hitap etmiyorsa bakışlarınızı pembe far ile de renklendirebilirsiniz. Yaz aylarında her ne kadar canlı ve neon renkler biraz daha gündeme geliyor olsa da daha doğal ve yumuşak tonları de tercih edebilirsiniz. Ağlamış-kızarmış gözlere sahip olmak istemiyorsanız seçeceğiniz pembenin tonu oldukça önemli, bütün göz kapağınıza tek başına uygulamak yerine gri veya kahverengi farlar ile kombinleyebilirsiniz.

TIRNAKLARDA PEMBE OJE TRENDI: Pembe oje sürmek için bahane ihtiyacımız yok öyle değil mi? Tıpkı kırmızı, beyaz, siyah gibi pembe de ojede en çok tercih edilen, "klasik" tonlardan biri. Pembenin her tonunu hem el hem ayak tırnaklarınızda kullanabilirsiniz. Bizim favorilerimizden biri Sally Hansen I Pink I Can ve geniş fırçaları ve renk seçenekleri ile Essence Colour&Go ojelerin pembe tonları...