2014 -2015 yılının Sonbahar-Kış mevsimine yavaş yavaş yaklaşıyorken, podyumlardan en göze çarpan makyaj modasını sizinle paylaşmak istedik. Bu makyaj trendlerinden beğendiklerinizi seçip, kendi tarzınıza uygun olacak bir şekilde uyarlayarak kullanabilirsiniz, unutmayın önemli olan beğendiğimiz trendlerden esinlenmek!

1) Metalik Dokunuşlar: Metalik farlar, rujlar, hatta ojeler önümüzdeki ayların en gözde makyaj modası arasında bulunuyor. Özellikle göz makyajınızda, tüm göz kapağınıza metalik tonlarda gri, bronz, mor gibi renkler sürebileceğiniz gibi, bu görünümü abartılı bulanlar metalik renkleri sadece göz pınarlarında veya alt kirpik diplerinde kullanabilirler.

Ruj renkleri konusunda metalik renkler biraz daha cesaret istiyor, günlük kullanıma biraz daha uygun olacak şekilde bronz-bej gibi içinde hafif metalik dokunuşlar olan rujları deneyebilirsiniz.

Hem göz makyajınızda, hem dudaklarınızda metalik görünüm biraz abartıya kaçabilir, bu nedenle sadece bir noktaya odaklanmanızı öneririz. Eğer yüzünüzde metalik tonlar kullanmayı tercih etmiyorsanız, bu trende metalik ojeler ile sadece tırnaklarınızda yer verebilirisiniz!

2) Belirgin ve Uzun Kirpikler: Takma kirpiklerleveya kat kat maskara sürerek 'doll-eyes' diye tabir edilen, sonbahar ve kış aylarının makyaj modasını yakalayabilirsiniz. Uzun ve belirgin kirpikler gözlerinizin daha iri gözükmesini sağlayacak ve bu sayede çok daha masum ifadeye kavuşmuş olacaksınız.

Ufak bir ipucu; Kirpiklerinizin yeteri kadar dolgun olmadığından şikayetçi iseniz maskara bazlarından yardım alabilirsiniz. Çoğunlukla beyaz-şeffaf bir renge sahip olan bu ürünler, maskara öncesinde kirpiklerinizi kaplayarak çok daha uzun ve hacimli görünmlerini sağlyacaktır.

3) Alt Kirpik Diplerine Vurgu: Göz makyajında alt kirpik diplerinizi far veya göz kalemi ile belirginleştirmeye ne dersiniz? Önümüzdeki sezonun en gözde makyaj modası arasında olan bu makyaj özellikle hafif çekik gözlerde çok güzel duracaktır. Unutmamanız gereken önemli bir ayrıntı; Kalem veya far sürdükten sonra, mutlaka ince uçlu bir far fırçası ile iyice dağıtın! Kirpik diplerinizde keskin bir çizgi yerine dağıtılımış bir görünüm çok daha hoş olacaktır.

4) Işıltılı Elmacık Kemikleri: Sade bir makyaj ve hafifçe aydınlatılmış elmacık kemikleri ile zahmetsizce güzel görünebilirsiniz. Hatta sadece elmacık kemiklerinize değil, ışığın yüzünüze doğal olarak vurduğu her noktaya aydınlatıcı kullanabilirsiniz.

5) Çarpıcı Renkler: Eğer değişikliklere açık iseniz, gözlerinize belirgin ve çarpıcı renkler uygulamanın tam zamanı! Saks mavisi ve pembe eyelinerlar, mavi ve turuncu farlar...Kısacası limitlerinizi zorlayacağınız her rengi kullanabilirsiniz. Bu makyaj trendini uygulayacağım diye tüm göz kapağınızı çarpıcı renklere boyamak zorunda değilsiniz, sadece göz pınarınıza veya gözlerinizin dış kısmına da uygulayabilirsiniz.

6) 60'lar Esintisi Geri Dönüyor: 60'lar deyince, kabarık saçlar ve belirgin gözler aklımıza gelen trendler arasında. Siz de soğuk ve yağmurlu günlere oldukça yakışan, asla eskimeyen bu trendi göz makyajınıza taşıyabilirsiniz. Bunun için; Bej renkli bir farı tüm göz kapağınıza ve kaşlarınızın altına sürdükten sonra, gözlerinizin katlanma noktasını mat kahverengi bir far ile belirginleştirip, siyah eyeliner ve takma kirpikler ile makyajınızı tamamlayabilirisiniz. Eğer gözlerinizin daha da iri görünmesini isterseniz alt kirpik diplerinizin içine ten rengi bir göz kalemi sürebilirsiniz.

2014-2015 Sonbahar Kış makyaj modasında bizim gözümüze çarpan günlük kullanım için uygun bulduğumuz trendleri paylaştık; Unutmayın tıpkı giyimde olduğu gibi, makyajda da önemli olan kendinize yakışanı uygulamak!