2014'ün ilk aylarını geride bırakırken önümüzdeki İlkbahar ve Yaz mevsimi için bizi bekleyen makyaj trendlerini merak ediyor musunuz? O halde sizi podyumlardan favori makyaj modelleriyle baş başa bırakıyoruz;

  1. Elektrik Mavisi Gözler: Renk otoritesi olarak kabul edilen Pantone'in 2014 İlkbaharı makyaj trendleri arasında olacağını öne sürdüğü elektrik mavisipodyumlarda sık sık yer aldı, hatta Marc Jacobs defilesinde bu renk mankenlerin göz makyajlarında da kullanıldı! Eğer siz de bu rengi güzel ve çarpıcı buluyorsanız bu renkte bir far veya göz kalemi edinerek tüm dikkatleri gözlerinize çekebilirsiniz.
  2. Beyaz Göz Kalemi ile Göz Makyajı: Beyaz göz kalemi ile sade ve basit bir göz makyajı yapmaya ne dersiniz? Tek yapmanız gereken beyaz bir göz kalemini göz kapağınıza parmaklarınızla dağıtmak. Eğer beyaz göz kalemini göz kapağına sürmeyi tercih etmezseniz göz pınarlarınıza aydınlatıcı olarak da uygulayabilirsiniz.
  3. Turuncu Ruj: Turuncu, önümüzdeki sezonun en gözde makyaj trendlerinden biri olacak! Özellikle mat bir turuncu ruj yazın bronz ten ile muhteşem duracaktır. Eğer elinizde turuncu ruj yoksa hemen bir tane edinmenizi öneririz! Hatta Prabal Gurung defilesinde olduğu gibi turuncu rujunuzu, mavi gibi canlı bir oje rengi ile kombinleyebilirsiniz!
  4. Pastel Yeşil Göz Makyajı: Lela Rose defilesi için Stila makyaj artisti Romy Soleimani'nin uyguladığıpastel yeşil faroldukça dikkat çeken makyaj trendlerinden oldu! Bu görünümü elde etmek için pastel yeşili farı göz kapaklarınıza sürerek, bolca maskara ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.
  5. Bakır Bronz Renkli Göz Makyajı: 2014 İlkbahar koleksiyonları tanıtılırken, Jason Wu defilesinde karşımıza çıkan bakır-bronz renkli göz makyajı bizim en çok dikkatimizi çeken makyaj trendi oldu! Hafif ışıltı içeren bakır farı tüm göz kapaklarınıza uygulayıp bronz bir far ile gölgelendirme yapabilirsiniz.