Güneşli ve sıcak günler için yeni parfüm arayışına girenlerden misiniz? O halde gelin 2014yılında piyasa sürülen ilkbahar Yaz parfüm seçeneklerine beraber göz atalım;

Dolce & Gabbana 'Dolce' Parfüm

Dolce & Gabbana'nın 2014 yılının başında piyasaya sürdüğü bu parfüm hoş ve değişik şişesi ile dikkatleri üzerine çekiyor; kapağındaki çiçek ve siyah kurdelası ile feminen ve çiçeksi parfümler kategorisine girdiğini hemen belli eden bu yaz parfümü; Nilüfer, misk ve papaya notalarını ön plana çıkarıyor.Özellikle riski sevmeyen, klasik bir çiçek kokusu arayanların hoşuna gidecek bu kokuyu yaz için parfüm önerileri listemize ekliyoruz.

Viktor & Rolf 'Bonbon' Parfüm

'Flowerbomb' parfümü ile tanıdığımız Viktor & Rolf 2014 yılının ilkbaharında yepyeni bir parfüm piyasaya sürdü; Bonbon. Tıpkı bir bonibon şekerini andıran şişesinden de anlayacağınız üzere bu parfüm şekerli ve tatlı bir koku. Karamel, şeftali, portakal çiçeği ve amber notaları ile ön plana çıkan bu parfümü sıcak havalarda bile kalıcı ve şekerli kokuları sevenlere bir yaz parfümü alternatifi olarak tavsiye ederiz.

Dior 'Miss Dior - Blooming Bouquet' Parfüm

Dior'un çok sevilen, romantik ve adeta Paris sokaklarını çağrıştıran Miss Dior parfüm serisine, 2014 yılında yepyeni bir parfüm eklendi; Miss Dior Blooming Boquet. Eau de Toilette olarak piyasaya sürülen bu parfüm, hafif ve çiçeksi kokusu ile tam ilkbahar-yaz aylarını çağrıştırıyor. Gül, pembe şakayık, Sicilya mandalinası, şeftali, miskve kayısı notaları ile ön plana çıkan bu yaz parfümü çiçek ve meyve notalarının çok güzel harmanlandığı bir örnek.

Chloe 'Roses de Chloe' Parfüm

2008 yılında piyasaya sürülen Chloe Eau de Parfum'ün ardından pek çok flanker piyasaya sürüldü, bunlardan bir tanesi de Roses de Chloe. Her ne kadar bu parfüm 2013 yılında piyasaya sürülmüş olsa da 2014 İlkbahar ve Yaz parfümü tavsiyelerimiz arasında yer alıyor. Gül, misk ve bergamut notaları ile ön plana çıkan bu parfüm, özellikle tertemiz bir gül kokusuarayışında olanlara tavsiyemiz! Alışık olduğunuz 'gül' kokulu parfümlerden çok daha farklı olan Roses de Chloe'ye mutlaka bir şans verin!

Lolita Lempicka L L'aime Parfüm

2014 ayının Nisan ayında raflarda yerini alması planlanan yepyeni bir parfüm Lolita Lempicka'nın L L'aime parfümü; yasemin, misk, citrus, sandalağacı, gül ve odunsu notalardan oluşuyor. (Ayrıca Lolita Lempicka'nın 2013 Eylül ayında çıkardığı Elle L'aime parfüme de göz atmanızı öneririz, hindistan cevizi ve turunçgil notaları ile onun da ideal bir yaz parfümü olduğunu düşünüyoruz!)

Estee Lauder Pleasures Flower Parfüm

Estee Lauder'in Pleasures parfümlerine yepyeni bir flanker eklendi; Flower. 2014 yılının Nisan ayında raflarda yer alacak olan bu parfüm sınırlı üretim olduğu için beğenenleri şimdiden stok yapma konusunda uyarmak istiyoruz!

Yasemin, inci çiçeği, hindistan cevizi, gül, Sicilya mandalinası, limon notaları ile ön plana çıkan bu çiçeksi parfüm, feminen ve fresh kokulardan hoşlananların favorileri arasında yer alacak bir yaz parfümü seçeneği.

Cristobal Balenciaga 'Rosabotanica' Parfüm

Balenciaga,Florabotanica parfümünün başarısından sonra Rosabotanica parfümünü piyasaya sürdü. Bu parfüm her ne kadar 2013 yılında piyasaya sürülmüş olsa da 2014 yılında yeni yeni popülerliği artmaya başladı.

Rosabotanica parfümün notalarında incir yaprağı, gül, sedir, biber bulunuyor. Odunsu ve yeşil notalar ile ön plana çıkan bu parfüm de değişiklik arayanlar için yaz için parfüm önerilerimiz arasında yer alıyor.