Yeni yıla sayılı günler kala makyajınıza, saçınıza ve elbisenize karar vermişken unutulmaması gereken bir nokta daha var; tırnaklarınız! Bu yazımızdaki sizinle sadece yeni yıl gecesi için değil, kış aylarında her zaman kullanabileceğiniz, en sevilen kış tırnak ve oje modasını paylaşmak istedik.

  1. Siyahın Ojenin Zerafeti: Siyah, soğuk havalar ile en çok özdeşleşen oje renklerinden birisidir. Yeni yıl gecesi, elbisenizin rengi ne olursa olsun rahatlıkla kullanabilirsiniz, en güzel yanı ise modası asla geçemeyecek renklerin başında gelmesi!
  2. Klasikten Şaşmayanların Rengi; Kırmızı Oje: Kırmızı oje modası hiçbir zaman bitmez, tıpkı kırmızı ruj gibi her kadının makyaj malzemeleri arasında kırmızı bir oje bulunması gerekir. Kış aylarına en çok yakışan renklerden biri olan kırmızıyı yeni yıl gecesinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta sağdaki fotoğrafta Dita Van Teese'in yaptığı gibi tırnaklarınızın diplerinde ten rengi bir oje kullanarak manikürünüze daha farklı bir hava katabilirsiniz.
  3. Beyaz Ojenin Asaleti: Beyaz en asil renklerden birisi olmasının yanı sıra, modası hiçbir zaman geçmeyen ve elleri daha bakımlı gösteren bir renktir. Zevkinize göre opak veya şeffaf bir beyaz oje tercih edebilirsiniz... 
  4. Altın Renkli Manikür: Altın rengi son dönemde tırnaklarda oldukça gözde hale gelen renklerden birisi. Işıl ışıl altın renkli tırnaklar ile dikkatleri ellerinize toplamanız mümkün, eğer altın rengini tek başına kullanmak istemezseniz siyah ile kombinleyerek altın-siyah french manikür de deneyebilirsiniz.
  5. Lacivertin Büyüsü: Kış aylarında oje modasına uyarak tırnaklarınızda koyu renkler kullanmak istiyor, ancak siyah rengini tercih etmiyorsanız, en güzel alternatif lacivert olacaktır. Özellikle beyaz tende lacivert ojenin çok zarif duracağına emin olabilirsiniz... 
  6. Gri ve Tonları: Son dönemde ünlülerin de gözdesi haline gelen gri, hem sonbahar, hem de kış aylarına yakışan renklerin başında gelir. Grinin isterseniz açık tonlarını, isterseniz koyu tonlarını tercih edebilirsiniz. Oje markaları grinin çeşitli tonları ile bize seçenek sunmaya devam ediyorlar...
  7. Desenli Tırnaklar: İşte en eğlenceli oje modası! Sadece tek renk oje tercih etmek istemeyen ve tırnaklarına biraz daha renk katmak isteyenler için bir seçenek de desenli manikürler olabilir. Bu konuda ilham alabileceğiniz pek çok model ve seçenek var. Özellikle ünlülerin tercihi nail artları özel geceler için yaptırarak gece boyunca tırnaklarınıza iltifat toplayabilirsiniz.