86. Oscar törenlerine her ne kadar Bradley Cooper'ın, Brad Pitt, Julia Roberts, Ellen DeGeneres, Angelina Jolie ve Jared Leto gibi ünlü isimler ile birlikte çektiği o meşhur 'selfie' poz damgasını vurmuş olsa da, bizim bugünkü konumuzünlülerin saç modelleri ve makyajlarıolacak! Gelin Oscar törenlerinin en ilham verici, en güzel makyaj ve saç modellerine beraber göz atalım.

Kate Hudson ve Dumanlı Göz Makyajı: 86. Oscar törenlerinin en göz alıcı kadınlardan birisi, uçlarını dalgalandırdığı sarı saçlarını, dumanlı bir göz makyajı ile tamamlayan Kate Hudson idi. Koyu kahve tonlarda yapılmış göz makyajını, yoğun takma kirpikler ile tamamlayan güzel yıldız, bu makyaj ile özel günlerde size ilham verebilir.

Angelina Jolie ve Dikkat Çekici Gözler: Angelina Jolie'ye makyaj yapılırken, dudak ve gözler arasından hangisinin vurgulanacağı kararı çok zor veriliyordur muhtemelen, zira ünlü yıldız çok şanslı; hem gözleri hem de dudakları çok güzel! Bu yılki Oscar törenlerinde gözlerini, açık ve koyu renk farlar ile gölgelendirerek, bol miktarda eyeliner eşliğinde yoğun takma kirpik ile belirginleştirmeyi tercih etmişler. Dudaklar ise kendi renginden biraz daha koyu bir dudak kalemi ile olduğundan küçük gösterilmeye çalışılmış. Bu makyaj kesinlikle ünlülerin makyajları arasında favorilerimizden biri!

Cate Blanchett ve Takma Kirpiklerin Önemi: Cate Blanchett size de eski dönem Hollywood yıldızlarını anımsatmadı mı? Saçlarındaki dalgalar, gözlerindeki takma kirpikler ve ışıldayan cildi ile göz kamaştırıcı olmuş!

Jessica Biel ve Natürel Makyajın Güzelliği: Jessica Biel, özel bir gecede zarif ve çekici görünmek için çok makyaj yapmaya ihtiyacımız olmadığının en güzel örneklerinden biri! Güzel yıldız doğal bir ten makyajını, bolca rimel ile belirginleştirdiği kirpikleri ve pembe ruju ile kombinlemiş. Ünlü yıldızın saçlarıise bu yılın en popüler modellerinden biri; yana doğru ayrılmış ve uçlarına geniş dalgalar verilmiş, ombre saçlar!

Charlize Theron ve Kalın Eyeliner: Hollywood'un en güzel kadınlarından biri olan Charlize Theron, kalın eyeliner uygulaması ve takma kirpikleri ile dikkat çekiyor. Dudaklarda ve yanaklarda ise şeftali tonları kullanılmış.Saçlarise pixie kesimine en çok yakışan modellerden biri olan düz fön ile hafif kabartılarak şekillendirilmiş.

Olivia Wilde ve Kedi Gözü Makyajı: Asla modası geçmeyen, kalın bir eyeliner ile yapılan kedi göz makyajı, Olivia Wilde'in doğal göz şekline çok yakışmamış mı? Doğal tonlardaki mat ruju ve aydınlık cildi ile gecenin en güzel kadınlarından biri olmuş. Saçları ise dağınık bir şekilde toplanarak, yüzünün güzelliğini ön plana çıkarmış.

Julia Roberts 'En Güzel Gülen Kadın': Ünlü yıldızın, hafif ışıltılı bir far ve takma kirpikler eşliğinde tamamladığı göz makyajına geniş dalgalı bir saç modeli eşlik etmiş. Kuşkusuz makyajı ve saçı muhteşem olmuş ancak hiçbir şey içten gülümsemesi kadar dikkat çekici değil!

Rita Ora ve Renkli Göz Makyajı: Rita Ora olmasa neredeyse bütün ünlülerin makyajları üç aşağı beş yukarı aynı stillerde olacaktı! Rita listede mavi-mor renkli göz kalemi ile belirginleştirdiği göz makyajı ile adeta parlıyor, göz pınarlarındaki fıstık yeşili ise oldukça hoş bir hava katmış.