Kendilerini renk otoritesi olarak tanımlayan ve dünyada o şekilde kabul gören 'Pantone', 2014 yılının rengini orkide moru olarak belirledi. Bu da demek oluyor ki 2014 yılında bu rengi kıyafetlerimizden aksesuarlarımıza kadar sık sık göreceğiz! Biz de size bu rengi makyajınızda nasıl kullanabileceğiniz konusunda biraz ilham vermek istedik!

ORKIDE MORU GÖZ MAKYAJI: Bu yılın gözde rengi orkide moruna göz makyajınızda yer verebileceğiniz çeşitli alternatifler var; İsterseniz bu rengi tüm göz kapağınıza sürüp lacivert, siyah ve gri gibi farklı renklerle kombinleyerek göz makyajınıza derinlik katabilirsiniz veya göz kapağınızda doğal renkler kullanıp sadece alt kirpik diplerinize orkide moru far veya göz kalemi sürebilirsiniz! Eğer biraz daha cesaretiniz varsa mor takma kirpik bile takabilirsiniz!Aşağıdaki resim galerisinde yer alan fotoğraftan Scarlet Johansson'un makyajından ilham alabilirsiniz!

ORKIDE MORU RUJ: Bu tür göz alıcı renkleri dudaklarınızda taşımayı seviyorsanız şanslısınız, bu yıl sizin yılınız! İş hayatı için çok uygun bir renk olmasa da haftasonu veya geceleri kullanmak için uygun olacaktır. Eğer opak bir renk kullanmak istemezseniz, biraz daha şeffaf yapılı bir dudak parlatıcı da kullanabilirsiniz. Bu tür dominant renklere dudaklarınızda yer verirseniz, göz makyajınızı mümkün olduğunca sade tutmanızı öneririz.

ORKIDE MORU ALLIK: Mor renkli bir allık kulağa biraz ürkütücü gelebilir, ancak allığınızı iyice yaydığınız takdirde bu rengin bile doğal ve güzel durabileceğini unutmayın! Galerimizdeki mankenin yanaklarında olduğu gibi, elmacık kemiklerinizin biraz üstünehafif bir elle uygulamanız halinde doğal, ancak bir o kadar da farklı bir makyaja imza atabilirsiniz.

ORKIDE MORU OJE: Eğer bu renge yüzümde yer vermek istemiyorum diyorsanız, o halde orkide morunu neden tırnaklarınıza taşımıyorsunuz? Yaz-kış tırnaklarınızda güzel duracak bir renk, üstelik pek çok oje markasında rahatlıkla bulabilirsiniz.