Çoğumuz okul, iş vb yerlere yetişme telaşımız nedeniyle sabahları makyaj yapmaya çok uzun zaman ayıramıyoruz, işte bu gibi durumlarda hızlı ve pratik makyaj yapmayı bilmek oldukça önem kazanıyor! Zamanımız kısıtlıyken hızlı ve pratik makyaj nasıl yapılır diye merak ediyorsanız işte size 6 adımda pratik makyaj yapmanın yolları:

1) Temiz Cilt ile Başlayın: Makyajın en iyi bilinen kurallarından birisi! Makyajınızı yapmadan önce cildinizi yıkamayı ihmal etmeyin, yıkadıktan sonra hızlı emilen bir nemlendirici ve gözenek küçültücü özelliği olan bir makyaj bazı uygulamanızı öneririz. Böylece cildinizi fondötene (veya BB krem'e / renkli nemlendirici'ye) hazırlamış olacaksınız.

2) Fondöten, BB Krem,Renkli Nemlendirici: Bu 3'lüden hangisini süreceğiniz tamamen size kalmış. Eğer kusurlu bir cildiniz varsa daha yoğun kapatıcılığı bulunan bir fondötene yönelmenizde fayda var, aksine daha az kapatıcılığa ihtiyaç duyuyorsanız o zaman BB krem veya renkli nemlendiriciler tam size göre! Daha hızlı makyaj nasıl yapılır derseniz fırça yerine ellerinizi kullanabilirsiniz, ellerinizin ısısı ürünün cildinize daha hızlı bir şekilde dağılmasını sağlayacaktır.

hızlı makyaj için bb krem

3) Kusurları kapatıcı ile kapatın! Göz altı morlukları ile gezmeyi hiçbirimiz istemeyiz öyle değil mi? Vaktiniz az bile olsa cildinizde gerçekten çok kusurlu bulduğunuz bölgeleri bir kapatıcı yardımı ile kapatın. Aynı şekilde kapatıcınızı da nazik hareketlerle yüzük parmağınızla uygulayabilirsiniz.

4) Rimel: Gözlerinizi en hızlı yoldan belirginleştirmek için en büyük yardımcınız rimeliniz olacaktır! kirpik kıvırıcı ile uğraşacak zamanınız olmayacağından tercihen kıvırma etkisine sahip bir rimel kullanmanızı öneririz. (Eğer eliniz yatkınsa daha da etkili bakışlar için eyeliner veya göz kalemi de kullanabilirsiniz.)

5) Allık: Yanaklarınıza doğal tonlu bir allık ile renk verebilirsiniz. Allığınızın sizi çok uğraştırmayacak bir allık olmasına özen gösterin; çok yoğun renk veren bir allık uygulamak -hele ki hafif eliniz yoksa- biraz daha zahmetlidir!

6) Ruj: Hızlı ve pratik bir makyaj yapacağınızı düşünecek olursak ruj renginizin mümkün olduğunca doğal olmasına dikkat etmekte fayda var, dudak kalemi kullanmanızı gerektirmeyecek, taşma vs gibi sorunlar yaratmayacak, dudak renginizden 1-2 ton daha koyu bir ruju her zaman elinizin altında bulundurun!