Kusursuz ten, eyeliner, takma kirpik ve kiraz parlaklığında dudaklar...Siz de pin-up makyajıçekici ve seksi bulanlardan mısınız? Altı temel adımı takip ederek bu makyajı rahatlıkla yapabilir ve siz de ünlü burlesque dansçısı Dita Von Teese gibi 40'lı yılların makyajını günümüzde kullanabilirsiniz:


1. Kusursuz Ten: Her tür makyajın olmazsa olmazı! Teninizin pürüzsüz ve homojen olması için önce uygun bir makyaj bazı uygulayın, ardından ten renginiz ile uyumlu bir fondöteni cildinize iyi yayın. Eğer ihtiyaç duyuyorsanız kapatıcı uygulamayı da ihmal etmeyin. Allığınızı ise uçuk pembe tonlarında seçmenizi öneririz (böylece klasik pin-up makyajında uygulanan kırmızı ruj ile de uyumlu olacaktır.)

2. Kaşlar: Kaşlarınızın belirgin olması ve seyrek durmaması gerekiyor, bu nedenle kaşlarınızı doldurmanızı öneririz. Bu işlemikaş kalemi veya kaş farı ile yapabilirsiniz. Eğer far tercih ederseniz, uygun bir far fırçası ile uygulamanız halinde, kalemden daha doğal duracağını unutmayın!

3. Far ve Far Bazı: Ten renginize uygun bir far bazı uygulayın, ardından isterseniz bej renkli bir far uygulayabilirsiniz. Bej renkli far uyguladıktan sonra biraz daha koyu bir renk ile göz kapağınızın katlanma noktasına gölgelendirme yaparak gözlerinize biraz daha derinlik katabilirsiniz.

pinup makyajı

4. Eyeliner: İşte pin-up makyajın en temel ve en önemli adımı! Eyeliner likit olmalı,kirpik diplerine göz hattını takip ederek düzgün bir çizgi çekilmeli ve çizgiye gözün bitiş noktasında yukarı doğru yön verilmelidir. Eyeliner'ı doğru çekebilmek biraz pratik işidir, bu nedenle bol bol deneyerek ideal çizgiyi çekmeye elinizi daha yatkın bir hale getirebilirsiniz.

5. Kirpikler: Pin-up makyaj yaparkenvurgu gözlerinizde olacaktır, bu nedenle önce kirpiklerinizi kıvırıp sonra da bol miktarda maskara uygulayabilirsiniz. Eğer kirpiklerinizin yeterince uzun ve dolgun durmadığını düşünüyorsanız takma kirpiklerden de yardım alabilirsiniz. (Takma kirpik nasıl takılır yazımıza göz atabilirsiniz.)

6. Ruj: Klasik pin-up makyajı için kırmızı ruj olmazsa olmazdır. Kırmızı ruj uygulamanın püf noktası ise dudaklarınızı önce kırmızı bir dudak kalemi ile çerçevelemektir, böylece rujunuz taşmayacaktır. Eğer parlak bir görünüm isterseniz üzerine şeffaf bir dudak parlatıcısı da geçebilirsiniz.