Uygulayacağımız bazı makyaj sırları hem işimizi kolaylaştırmaya, hem de çok daha iyi sonuçlar almamıza yardımcı olur. Biz de bugünkü yazımızda sizlerle göz, yüz, dudak ve kirpik makyajınızda kullanabileceğiniz bu makyaj sırlarını paylaşmak istedik;

Fondöteninizi Makyaj Bazı ile Karıştırın: Makyaj sırları arasında ilk sırayı fondöten kullanımına ayırıyoruz; sabahları hazırlanırken kısıtlı zamanınız varsa, kısacası acele ile makyaj yapanlardansanız bu küçük ipucu fazlasıyla işinize yarayacaktır. Kullandığınız fondöteni, makyaj bazı ile karıştırarak sürmek size hem zaman kazandıracak, hem de gün boyu fondöteninizi sabitleyecektir.

Göz Kaleminizi Far ile Sabitleyin: Genellikle alt kirpik diplerimize sürdüğümüz göz kaleminin akarak, bizi pandaya çevirmesinden şikayet ederiz. Bunu önlemenin en kolay yolu göz kalemini sürdükten sonra, eyeliner fırçanızı kullanarak, aynı renkte bir far ile kaleminizin üzerinden geçmek. Eğer göz kalemi yerine jel eyeliner kullanırsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz!

Yorgun Gözlere Son: Özellikle gece geç saatlerde yatıyorsanız, muhtemelen sabahları göz çevreniz bütün yorgunluğunuzu belli eden ilk bölge olacaktır! Göz altlarınıza aydınlatma özelliği de bulunan bir kapatıcı uygulamanızı ve göz pınarlarınıza beyaz veya açık renkte bir far sürmenizi öneririz! Unutmayın açık renkler ışığı yansıtırak, daha aydınlık bir görünüm verirler.

Önce Krem Ürünler, Sonra Toz Ürünler: Krem ürünlerin, toz ürünleri sabitleyerek daha uzun süre cildimizde kalmalarını sağladıklarını biliyor muydunuz? Bu makyaj sırrı, far ve allık sürdüğünüz zaman çok işinize yarayacak ve gün boyu makyajınızı tazeleme zorululuğundan kurtaracak. Tek dikkat etmeniz gereken krem ürün ile toz ürünün aynı veya en azından benzer renklerde olması...

İdeal Ruj Rengini Bul: Aradığınız o 'mükemmel' ruj rengini bir türlü bulamayanlardan mısınız? O halde birden fazla ruj kullanmaya ne dersiniz? Rujlarınızı üst üste sürerek hem elinizdeki ruj renklerini çoğaltmış olursunuz, hem de istediğiniz rengi bulmaya yaklaşabilirsiniz. Aynı şekilde rujunuzun altına dudak kalemi uygulamak da rujunuzun rengini değiştirecektir.

Maskara Sürerken Kirpik Diplerini İhmal Etmeyin: Makyaj sırları arasında basit olarak görülen bu yöntem çoğu kadın tarafından atlandığı için yazımıza eklemek istedik! Maskara sürerken mutlaka ama mutlaka kirpik diplerinize konsantre olarak, hafifçe bastırarak uygulama yapmanızı öneririz. Kirpik diplerine bastırarak sürdüğünüz maskara, kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlıyacaktır. Ayrıca kirpik diplerinize siyah göz kalemi sürerek, daha sık ve daha yoğun kirpik görünümü elde edebilirsiniz.

Önce Göz Makyajı, Sonra Ten: Makyaj yaparken hepimiz belli bir sıra izleriz. Kimimiz önce ten, kimimiz önce göz makyajından başlar! Ancak unutmayın ki göz makyajınızda toz ürünler kullanacaksanız çok büyük ihtimal ile göz altarınıza, hatta yanaklarınıza dökülme olacaktır, bu nedenle size önerimiz önce göz makyajınızı yapıp, dökülen ürünleri temizlemeniz, daha sonra ise ten makyajına geçmeniz.

Kıvrık Kirpikler! Kirpikleri dümdüz olanların en yakın dostu olan kirpik kıvırıcılar hakkında size ufak bir sır vermek istiyoruz! Kullanmadan önce kirpik kıvırıcınızı saç kurutma makinanızın altında 5 saniye tutarak ısıtıp, kirpiklerinizi kıvırmanızı öneririz. Bu şekilde çok daha kıvrık kirpiklere sahip olacaksınız!