Oynadığı Gossip Girl dizisi ile ününe ün katan bir isim oldu Blake Lively! Yaptırdığı ufak tefek estetik operasyonlarla da adından bahsettiren güzel yıldız, giyim stilinde olduğu kadar saç ve makyaj konusunda da kendine yakışanı seçmekte oldukça başarılı! Gelin Blake Lively'nin makyajına biraz daha yakınan göz atalım.

Ten Makyajı: Ten makyajının her zaman kusursuz olmasına dikkat eden Blake Lively biraz da kendiliğinden güzel bir cilde sahip olduğundan şanslılar kategorisine giriyor diyebiliriz. Makyajsız hali ile bile cildi gayet pürüzsüz görünüyor. Makyaj yaptığında ise ufak tefek bazı gözenekleri ve pürüzleri kapatmış oluyor.

Göz Makyajı: Blake Lively, düşük göz kapaklarına sahip, kendi göz şekline yakışan bir makyaj stili belirlemiş ve genelde bundan pek şaşmıyor. Göz pınarlarını hemen hemen her makyajında aydınlatan güzel yıldız, göz kapaklarına çoğunlukla bronz ve sedefli kahverengi far kullanmayı tercih ediyor ve gözlerini eyeliner / kalem ile çerçeveliyor. Hemen hemen çoğu fotoğrafında dikkatinizi çekeceği üzere rimelini yoğun bir biçimde sürmeyi veya takma kirpik kullanmayı tercih ediyor.

Allık: Allık seçimleri pembe-şeftali tonları arasında değişen güzel yıldız allığı yanaklarına belirgin bir şekilde uygulayanlardan. Ancak bunun kendisine yakıştırdığını da belirtmeliyiz! Zaman zaman elmacık kemiklerinin üzerine hafif miktarda uyguladığı aydınlatıcı ise cildine daha sağlıklı ve aydınlık bir görünüm katıyor. (örnek ürün: The Balm Mary Lou Manizer aydınlatıcı)

Ruj: Ruj konusunda belli bir renk kısıtlaması olmayan Blake Lively'i kırmızıdan, mercana, doğal tonlardan, iddialı neon renklere kadar her renk ruj ile görmeniz mümkün. Biz kendisine en çok kırmızıyı ve iddialı renkleri yakıştırıyoruz! (örnek ürün: Nars  Velvet Matte Lip Pencil Dragon Girl