Burnunuzu yüzünüze göre büyük buluyor, ancak estetik ameliyat yaptırmak istemiyorsanız size güzel bir haberimiz var, burnu küçük gösteren makyaj hilesi ile bu sorunu çözebilirsiniz. "Burun kontürleme" olarak adlandırılan bu işlem ile çok daha ince ve küçük görünümlü bir buruna sahip olabilirsiniz! Ünlülerin de sık sık başvurduğu bu ufak hile ile bütün yüzünüzün değiştiğini fark edeceksiniz. Bu yazımızda burun şekillerine göre kontürleme işleminden bahsedeceğiz...

Aşağıdaki galeride görebileceğiniz ünlülerin makyajları burnu küçük gösteren uygulamalara örnek verilebilir, şimdi burun kontürleme işlemini detaylı olarak, başlıklar altında inceleyelim;

Burun Kontürleme Nasıl Yapılır?:

Burun kontürleme için ihtiyaç duyacağınız makyaj malzemeleri şu şekildedir;

  1. Ten renginizden, tercihen 1-2 ton daha koyu bir bronzlaştırıcı pudra
  2. Aydınlatıcı pudra (çok fazla sim içermemesine dikkat edin!)
  3. İnce uçlu veya kıvrımlara yerleşebilen bir göz fırçası
  4. Bronzlaştırıcıyı yaymak için biraz daha dolgun uçlu bir karıştırma (blending) fırçası

Kullanacağınız ürünleri belirledikten sonra burun şeklinize göre nasıl bir kontürleme yapmanız gerektiğini belirleyebilirisiniz.Yazımızın devamında farklı burun şekillerine göre nasıl kontürleme yapmanız gerektiğine yer verdik.

Burnunuzu Nasıl İnceGösterebilirsiniz?

Kontürleme işleminde amacınız burnunuzu daha ince göstermekse ilk yapmanız gereken, fırça yardımı ile burnunuzun iki yanına bronzlaştırıcı ileuzunlamasına çizgi çekmek ve iyice yaymak olacaktır. Burnunuzun ortasına hafif elle aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Burnunuzu Nasıl Daha Kısa Gösterebilirsiniz?

Burnunuzun uzun olmasından şikayetçiyseniz, daha kısa göstermeniz mümkün! Burnunuzun ucunu mat bir bronzlaştırıcı ile koyulaştırarak ve burun kemiğinizin üzerine aydınlatıcı uygulayarak, daha kısa bir burun illüzyonu yaratabilirsiniz. Eğer burnunuzun ucunu geniş buluyorsanız, yukarıdaki görselde gösterdiğimiz gibi, uç kısmının iki yanına da bronzlaştırıcı uygulayabilirsiniz.

Burnunuzu Nasıl Daha Uzun Gösterebilirsiniz?

Burnunuzu olduğundan daha uzun göstermek için bronzlaştırıcıyı kaşlarınızın başlangıç noktasının hemen altından başlayarak, burnunuzun iki ucuna uzunlamasına devam ettirin. Uygulamaya kaş altından başlamayı unutmayın, zira en koyu bölgenin kaşlarınızın altında olması gerekiyor. Burnunuzun ortasından, burun ucuna kadar aydınlatıcınızı uygulamanız daha uzun bir burun illüzyonu yaratacaktır.