Rimel kuşkusuz göz makyajımızın en önemli tamamlayıcısı, hatta öyle ki tek başına kullanıldığında bile gözlerimizin güzelliğini vurgulamaya yetiyor. Pek çok makyöze göre rimel sürülmeden yapılmış bir göz makyajı bitmiş sayılmaz!Peki kirpiklerinizi olduğundan daha hacimli ve uzun gösterecek rimel sürme teknikleri nedir merak ediyor musunuz? 

Aşağıda oldukça faydasını göreceğinizi düşündüğümüz rimel sürme teknikleri sizler için özetliyoruz;

1. Kirpiklerinize 2 Farklı Rimel Uygulayın: Bir tane hacim katan, bir tane de uzunluk veren bir rimel uygulayarak, takma kirpik görünümüne yakın bir görünüme ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken her iki rimelden de bir kat uygulamak!

2. Makyaj Yaparken En Son Rimelinizi Uygulayın: Rimelinizi sadece göz değil, ten makyanızdan da sonra uygulamalısınız. Özellikle pudra bazlı ürünler sürerken kirpiklerinizin üzerine dökülecek-bulaşacak pudra kalıntıları rimel uygulaması sırasında daha dolgun kirpiklere sahip olmanıza katkıda bulunacaktır. (Eğer arzu ederseniz rimel sürmeden önce kirpiklerinize hafifçe pudra da sürebilirsiniz...)

3. Rimeli Kirpik Diplerinden Başlayarak Sürün: Rimel sürme teknikleri arasında en önemli noktalardan birisi uygulamaya kirpik diplerinden başlamaktır. Kirpik diplerinizi ihmal ederseniz kirpikleriniz hem kısa hem de zayıf görünecektir. Rimelinizi kirpiklerin en dibinden başlayarak zig-zag yaparak uygulamalısınız.

4. Kirpik Diplerine Siyah Eyeliner-Göz Kalemi Sürün: Kirpiklerin hem iç kısmına, hem de diplerine siyah renkli kalem veya eyeliner uygularsanız aralardaki boşlukları doldurarak, kirpiklerinize daha dolgun bir görünüm kazandırmış olursunuz.

5. Kirpik Kıvırıcı Kullanmayı Unutmayın: Rimel uygulamadan önce kirpik kıvırıcı kullanmak daha uzun kirpiklere sahipmişsiniz gibi görünmenizi sağlar. Özellikle dümdüz kirpikleriniz varsa hem kıvırıcı özelliği olan bir rimel, hem de kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz.

dolgun kirpikler için rimel sürme teknikleri

Son olarak rimel sürme tekniklerine ilave olarak rimel kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı ipuçları verelim;

  1. Rimelinizi nemli ortamlarda bulundurmak bakteri oluşumunu hızlandıracaktır, bu nedenle kuru ortamda saklamaya özen göstermelisiniz,
  2. Rimelinizin son kullanma tarihine dikkat edin. Rimel açıldıktan 6 ay sonra atılmalıdır, bazen bu sürenin 3 ay olduğu da söylenmektedir. Rimeliniz ile zamanı gelince vedalaşmamak içinde bakteri üremesine göz yummak demektir, bu da göz iltihabına neden olabilir,
  3. Rimel fırçasını çıkarırken nazikçe çıkarın, fırçayı tüpün içine daldırıp çıkarmamalısınız.