Yaz ayları yaklaşırken no makeup-makeup diye tabir edilen "doğal makyaj" trendi tekrar gözde makyaj trendleri arasına girmeyi başardı. Artan sıcaklıkların etkisi ile zaten terlemeye müsait olduğumuz için akmış makyaj ile gezmeyi hiç birimiz istemeyiz öyle değil mi? Doğal makyaj nasıl yapılır, gelin kısaca 5 adımda inceleyelim;

  1. Cildinizde renk eşitsizlikleri varsa doğal makyaj için fondöten yerine, güneş koruma faktörüne sahip aynı zamanda cildi onarıcı özelliği bulunan BB kremlere veya fondötenden çok daha hafif yapıya sahip renkli nemlendiricilere yönelmekte fayda var. Terlemeyi ve parlamayı önlemek için BB kreminizi ve renkli nemlendiricinizi transparan bir pudra ile sabitleyebilirsiniz.
  2. Göz altı bölgenizde mor halkalar varsa,göz altı kapatıcısı ile kapatmanız hem daha sağlıklı hem de aydınlık ve dinlenmiş bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.
  3. Tıpkı ten makyajında olduğu gibi göz makyajında da doğallık ön planda tutulmalı, sadece biraz maskara ve belki kaş altınıza aydınlatıcı sürerek gözlerinizin doğal güzelliğini vurgulayabilirsiniz! Eğer gözleriniz daha büyük görünsün istiyorsanız alt kirpiklerinizin iç kısmına beyaz veya ten rengi bir göz kalemi sürerek doğal makyaj görünümünü kaybetmeden gözlerinize vurgu yapabilirsiniz .
  4. Yanaklara çok hafif bir şekilde allık uygulaması yapılabilir. Uygulayacağınız allığın simli veya ışıltılı olmamasına, mat olmasına dikkat edin. Simli allıklar, parlak, yağlı ve doğal olmayan bir görünüme neden olabilir.
  5. Dudaklar için güneş koruma faktörü bulunan bir dudak koruyucu uygulayabilirsiniz, eğer renk isterseniz doğal tonlarda bir ruj veya yapış yapış bir yapısı olmayan bir parlatıcı da tercih edebilirsiniz.

doğal makyaj

İşte doğal makyaj yapmak bu kadar basit! Bu yazımızda yer alan 5 ipucunu uygulayarak hem etkileyici hem de sade görünebilirsiniz.