Dumanlı göz makyajı biz kadınlar için özel gecelerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ancak zamanla değişiklik aradığımız bir gerçek, siz de dumanlı göz makyajı yaparken elinizin hep aynı renklere uzandığını ve hep aynı makyajı yaptığınızı fark ettiyseniz bu yazımız tam size göre! Birbirinden güzel dumanlı göz makyajı modellerinden bol bol ilham alacaksınız, hadi başlayalım!

1) TEK RENK (FAR) KULLANMAK: Eğer aceleniz varsa ancak dumanlı göz makyajından vazgeçemiyorsanız (veya dumanlı göz makyajı yapmaya yeni yeni başlıyorsanız) işinizi kolaylaştıracak bir önerimiz var; tek renk far ile dumanlı makyaj yapabilirsiniz. Tek renk far kullanmak renklerin dağıtılması için daha az zaman ayırmak demek, ancak bir yandan da dumanlı göz makyajının verdiği o gizemli ve buğulu bakışlardan da vazgeçmemiş oluyorsunuz.

2) TERS DUMANLI MAKYAJ: Dumanlı göz makyajını farklı bir yere, gözlerinizin alt kısmına taşımaya ne dersiniz? Biraz alışılmışın dışında olsa da bu makyaj ile çok daha farklı ve çekici görüneceğinizden emin olabilirsiniz. Özellikle çekik gözlere çok yakıştırdığımız bu makyajı özel bir gecede uygulamadan önce denemenizi öneririz, zira her göz tipinde farklı durduğu için beğenip beğenmeyeceğinizi önceden görmenizde fayda var.

3) GÖZ KALEMI KULLANMAK: Dumanlı makyaj için far kullanmaya ihtiyacınız olduğunu kim söyledi? Göz kaleminizi kullanarak da rahatlıkla dumanlı bakışlar elde edebilirsiniz. Özellikle kohl diye tabir edilen yumuşak uçlu kalemler ile gözlerinize kalemi çektikten sonra, bir eyeliner fırçası ile dağıtarak çekici bir dumanlı göz makyajına kavuşabilirsiniz.

4) FARKLI RENKLER KULLANMAK: Dumanlı göz makyajında eliniz her zaman siyah ve gri tonlarına uzanıyorsa belki de farklı bir renk denemenin zamanı gelmiştir! Eğer gri ve siyah renklerini kullanmak istiyorsanız bu farları mor, bronz, pembe, mürdüm, yeşil gibi pek çok renk ile beraber kullanabilirsiniz. Bazen daha renkli bir göz makyajı, simsiyah bir makyaja oranla ifadenizin daha yumuşak olmasını sağlar.

5) NUDE (DOĞAL) DUMANLI MAKYAJ: Gözlerinizin çok ön planda olmasını istemiyor ancak yine de dumanlı bakışlarınızdan vazgeçemiyorsanız, biraz daha doğal tonları göz kapaklarınıza sürerek koyu renkleri gözün dış kısmına uygulayabilirsiniz. Böylece gözleriniz ön planda olacak ancak aşırı dikkat çekmeyecektir.

6) TAKMA KIRPIK KULLANMAK: Dumanlı göz makyajınızı belirgin ve uzun takma kirpikler ile daha da çekici hale getirebilirsiniz. Eğer çok yapay bir görüntü istemiyorsanız, sadece gözünüzün dış kısmına tekli takma kirpiklerden de takabilirsiniz. Gözün en dış kısmına takılan takma kirpikler daha çekik gözlere ve dolayısıyla daha seksi bakışlara kavuşmanızı sağlar.

7) DUMANLI KEDI GÖZÜ MAKYAJI: Gözün bitiş noktasında farı dağıtarak daha yumuşak bir görünüm elde edebileceğiniz gibi, bir bant yardımı ile gözün bitiş noktasında farı uzatarak daha sert ve keskin bir kedi gözü makyajı da yapabilirsiniz.

8) FARKLI VE İDDIALI OLMAK: Makyajınız özgün olsun istiyorsanız hayal gücünüzü kullanın, kendinizi sınırlamayın ve en önemlisi farklı şeyler denemekten korkmayın! Irına Shayk ve Emma Watson gibi farklı ancak bir o kadar da güzel görünen makyaj denemeleri yapabilirsiniz.