Estetik ameliyat rahatsız olduğumuz veya biraz daha fazla vurgulamak istediğimiz bölgelerin düzeltilmesine yardımcı olan ameliyatlardır. 

Adı üstünde, yaptırana daha estetik bir görünüm kazandırmayı amaçlayan bu ameliyatlar, zaman zaman istenildiği gibi sonuçlar vermeyebiliyor veya oldukça doğal duran, hatta estetik olduğu belli bile olmayan sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu yazımızda ünlülerin estetikli ve estetiksiz hallerine göz atalım istedik:

1. KIM KARDASHIAN: Henüz çok yeni anne olan Kim son yılların en gözde TV yıldızlarından. Hamilelik döneminde dudaklarına dolgu maddesi uygulatıp uygulatmadığı tartışılan ünlü yıldız, botoks dışında diğer estetik ameliyatlarını reddetse de fotoğraflar sanki aksini kanıtlıyor! Yıllar önce burnundan ameliyat yaptıran Kim'in yeni burnunun oldukça doğal durduğunu düşünüyoruz.

2. KEIRA KNIGHTLEY: Keira Knightley de daha geniş ve yuvarlak olan burun ucunu incelterek kemikli yüz hatları ile daha uyumlu bir hale getirmiş. Ayrıca ünlü yıldızın üst dudaklarına da dolgu yaptırmış olabileceği konuşuluyor.

3. SCARLETT JOHANSSON: Çocuk yaşta üne kavuşan yıldız o dönemler oldukça geniş bir buruna sahip iken şimdi inceltilmiş ve yüz hatlarını daha kibar gösteren dar bir buruna sahip. Her ne kadar estetik olduğu onaylanmasa da ergenlikten sonra burun ucunun kendi kendine incelmesi pek de olası bir şey değil, bu nedenle biz ufak da olsa bir operasyon geçirdiğini düşünüyoruz. Her halükarda bu yeni hali ile çok daha güzel olmamış mı?

4. BRITNEY SPEARS: 90'lı yıllardan beri hayatımızda olan, pop müziğin prensesi ilk piyasaya çıktığında biraz daha geniş bir buruna sahipti, yaptırdığı ufak bir burun ucu daraltma operasyonu ile eski burnundan çok daha iyi bir görüntüye kavuştuğunu düşünüyoruz. Yeni burnu o kadar doğal duruyor ki ameliyat olduğunu fark etmek bile oldukça güç...

5. NATALIE PORTMAN: Leon filmi ile üne kavuşan Natalie Portman eski fotoğraflarında uzun ve dar bir buruna sahip, ünlü yıldızın burnunda çok dramatik bir değişim olmasa da burun ucu törpülenerek biraz daha kısaltılmışa benziyor.

6. JENNIFER LOPEZ: Yıllar geçtikçe gençleşen Jennifer Lopez hakkında da estetik operasyon söylentileri var. Burnundaki inceltme operasyonun yanı sıra dudaklarına dolgu,yüzüne botoks yaptıran ünlü yıldız, bu kadar ameliyattan sonra bile doğal görünmeyi başaran ender isimlerden.

7. LANA DEL REY: Lana Del Rey ilk piyasaya çıktığında üne kavuşamamış, daha sonra sıkı bir imaj çalışması ile tekrar sahalara dönmüş bir isim! Bu yeni imajı ile büyük başarı elde eden yıldız, estetik yaptırdığını inkar etse de ortaya çıkan eski fotoğrafları aksini söylüyor! Her ne kadar dudaklarını biraz  yapay bulsak da burnuna yaptırdığı ameliyat oldukça doğal durmuyor mu?

8. ANGELINA JOLIE: Dünyanın en güzel kadınları arasında ilk sıralarda yer alan Angelina Jolie de bıçak altına yatan ünlülerden. Son zamanlarda yaptırdığı mastektomi ameliyatı ile gündeme gelen ünlü yıldızın burun ameliyatı son zamanların en başarılı burun ameliyatları arasında gösteriliyor, bizce de gerçekten çok doğal duruyor. Burun ameliyatı yanı sıra dudaklarının şeklinde de biraz farklılıklar var, ünlü yıldızın yüzüne göre fazla büyük olan dudaklarını küçültürdüğü de söylentiler arasında.