Eyeliner çekerken elinizin alıştığı ve her zaman uyguladığınız bir makyaj stiliniz mi var? O halde biraz değişiklik yapmanın zamanı gelmiş demektir!

Yazımızdaki farklı eyeliner sürme teknikleri ile makyajınıza ve görüntünüze farklı bir hava katabilirsiniz. Eğer eyeliner sürme konusunda deneyimli değilseniz ya da zorlandığınız noktalar varsa "eyeliner nasıl çekilir?" konulu yazımızı da okumalısınız!

1) ALT KIRPIKLER VURGULANMIŞ KEDI GÖZÜ: Eminiz normal ve sıradan kedi gözü eyeliner sürme tekniğini aranızda bilmeyen yoktur. Bu makyajı alt kirpiklere ince çizgilerle vurgu yaparak sıradan bir makyajdan uzaklaştırmaya ne dersiniz?. (70'lerin ünlü modeli Twigy'i anımsatması da cabası!) Tek yapmanız gereken alt kirpiklerinize de eyeliner fırçanızla hafifçe vurgu yapmak!

2) 360 DERECE GÖZLERI ÇERÇELEVEYEN EYELINER: Gözlerinizi ön plana çıkarmanın en kolay yolu gözlerin tamamını bir eyeliner yardımı ile çerçevelemektir. Özellikle badem gözlülerde çok güzel duracak bu eyeliner sürme tekniği, her ortama da uygun olacaktır.

3) GÖZ KAPAĞINDAN BAŞLAYAN EYELINER: İddialı ve çarpıcı olmak ister misiniz? O halde eyelinerınızı göz kapağınızın katlanma noktasından (crease bölgesi) başlayarak dışa doğru uzatarak çekebilirsiniz. Özellikle gece için önerebileceğimiz bu eyeliner sürme tekniğini kirpiklerle tamamlayarak tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Eğer fazla keskin bir çizgi istemezseniz, eyeliner yerine göz kalemi kullanarak, fırça yardımı ile biraz dağıtabilirsiniz.

4) SIYAH EYELINER ÜZERINE RENKLI EYELINER: Siyah eyelinerınızı çektikten sonra üzerine ince bir çizgi halinde renkli far veya eyeliner uygulaması yaparak gözlerinize renk katabilirsiniz. Özellikle siyah ile canlı renklerin kombini çok hoş duracaktır, sarı veya açık mavi tonlarını denemenizi öneririz.

5) GEOMETRIK DESENLER: Eyeliner sürme teknikleri bir matematik problemi gibi nitelendirilebilir! Bu önerimiz 'Göz makyajımda çok farklı ve çok iddialı şeyler denemek istiyorum' diyenler için... Sadece öncesinde biraz pratik yapmakta fayda var, özellikle her iki göze de eşit eyeliner sürme için biraz ekstra çalışma gerekebilir.