Gece makyajı denilince aklınıza ne geliyor? Kışkırtıcı dudaklar mı, yoksa dumanlı gözler mi? Genellikle günlük hayatımızda yaptığımız daha sade ve doğal makyajın aksine gece makyajı denilince çoğu kadının aklına iddialı bir makyaj geliyor. Bu yazımızda size gece dışarı çıkarken uygulayabileceğiniz gece makyajı örnekleri göstermek istedik;

GÖZ MAKYAJI: Gece makyajı yapmak için koyu renkler kullanmak zorundayız diye bir kural yok, eğer zamanınız daha kısıtlıysa ancak dikkatleri gözlerinize çekmek istiyorsanız takma kirpik kullanarak bir anda daha çekici bakışlara sahip olabilirsiniz. Göz kapaklarınıza açık renkte bir far ve ince çekilmiş bir eyeliner uygulaması da yapabilirsiniz. Böylelikle makyajınız hem doğal hem de çarpıcı duracaktır.

CANLI DUDAKLAR: Dudaklarınızda daha canlı renkler kullanarak tüm dikkatleri bu bölgeye çekmeniz mümkün. Yüzünüzün bir bölgesinde zaten iddialı bir renk kullanacağınız için gözlerinizi geri planda bırakmanızı tavsiye ederiz. Özellikle yaz akşamları için turuncu ve fuşya renk gece makyajı için uygun olacaktır!

DUMANLI GÖZLER: Dumanlı Göz Makyajı çoğu kadın için vazgeçilmez! Bu makyaj diğerlerine oranla biraz ekstra zaman aldığından ve hata yapmaya daha müsait olduğundan zaman önemli bir faktör! Acele ile yapılmış ve iyi dağıtılmamış dumanlı göz makyajı güzelliğinizi gölgeleyecektir.Her ne kadar en sık uygulanan renkler siyah ve kahverengi olsa da, dumanlı göz makyajınızı kıyafetinize uygun renkleri kullanarak da yapabilirsiniz, örneğin mavi bir elbise giyecekseniz lacivert dumanlı göz makyajı çok güzel uyum sağlayacaktır.

İDDIALI MAKYAJ STILLERI: Biraz daha iddialı olmak istiyorum diyenler daha farklı makyaj stilleri deneyebilirler. Örneğin belirgin hatlarla yapılmış siyah göz makyajı veya canlı renklerden oluşan dumanlı göz makyajı farklı ve dikkat çekici olacaktır. Unutmayın gece makyajı bu tür değişiklikler için ideal zaman!