Büyük gün yaklaşırken gelin adaylarının kafalarında yer edinen en büyük sorulardan birisi de şüphesiz "gelin makyajı nasıl olmalı?" sorusudur.Kaygılarınızı azaltmak için düğününüzden 1-2 hafta önce gelin makyajı provası yaptırmanızda ve kullanmak istediğiniz renkleri belirlemenizde fayda var. Gelinlik modeliniz ve saçlarınızı nasıl yaptırmayı planladığınız da makyajınız üzerinde etkili olacağı için makyözünüz ile bu ayrıntıları da paylaşmak isteyebilirsiniz.

Gelin makyajı için ünlülerden esinlenerek hazırladığımız önerilerimize göz atmaya ne dersiniz?;

KIM KARDASHIAN: Kim Kardashian her daim dumanlı göz makyajı ve takma kirpikleri ile görmeye alışık olduğumuz bir isim. Düğün gününde de bu gelin makyajından şaşmaması çok normal. Gözler bu kadar ön plandayken, ten kusursuz ve pürüzsüz görünüyor, dudaklar ise doğal renklerde kullanılmış.

KATE MOSS: Gelin makyajı biraz doğal olmalı diyenler için işte karşınızda Kate Moss! Gayet sade ancak zarif bir gelin olmayı başaran Kate neredeyse hiç makyaj yapmamış gibi görünüyor. Böyle bir gelin makyajı için göz kapaklarınıza metalik bronz bir far sürüp, kirpiklerinize bol miktarda maskara uygulayabilirsiniz. Ten makyajı mümkün olduğunca sade, dudaklar ise doğal rengine yakın tutulmuş.

HEIDI KLUM: Heidi Klum makyajını yaparken genelde gözlerini ön plana çıkarmayı seviyor! Eğer siz de ela veya yeşil gözlüyseniz koyu renk farlar ile gözlerinizi çerçeveleyerek daha da ön plana çıkartabilirsiniz. Bu makyaj özel gününüzde harika fotoğraf verecektir! Sadece suya dayanıklı ürünler kullanılmasına ve makyajınızın akmamasına dikkat edin.

EVA LONGORIA: Hayatınızda hiç takma kirpik takmadınız mı? İşte size mükemmel bir fırsat! Düğününüzde gelin makyajı ile beraber takma kirpikler şahane duracaktır. Eva Longoria'nın yaptığı gibi gözlerinizi siyah kalem ile çerçeveleyip far ile gölgelendirme yaptıktan sonra takma kirpiklerinizi takabilirsiniz. Dudaklarda isehafif bej alt tonlu bir ruj esmer tende harika duracaktır.

ANNE HATHAWAY: Ünlü yıldız düğün gününde (ve hatta katıldığı pek çok davette) kırmızı ruj tercih eden isimlerden. Siz de düğün gününüzde göz makyajınızı sade tutarak dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Rujunuzun kalıcı olmasına ve dişlerinize bulaşmamasına dikkat etmelisiniz.

NATALIE PORTMAN: Eğer siyah rengi çok tercih etmiyorsanız ancak yine de koyu bir gelin göz makyajı istiyorsanız o halde gri sizin için en iyi seçenek olacaktır. Çok koyu ve baskın bir renk olmaması nedeniyle her göz rengine yakışacaktır. Yanaklara şeftali renkli bir allık dudaklarda ise yine aynı tonlarda bir ruj ile siz de Natalie gibi ışıldayacaksınız.

EMMA STONE: Yaz gelini olacaksanız, yaz aylarının vazgeçilmez tonlarından bronzu da gelin makyajı için kullanabilirsiniz, özellikle Emma Stone gibi kızıl saçlılarda bu renk muhteşem duracaktır. Hem beyaz, hem de bronz tenlilerin rahatlıkla kullanabileceği bu renk siyah eyeliner ile birleştiğinde oldukça göz alıcı olacağına emin olabilirsiniz. Yanaklarınıza şeftali tonlarda bir allık ve hafif sedefli bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

SCARLETT JOHANSSON: Göz makyajımda biraz renk olsun, ama yine de sofistike görüneyim diyenler için harika bir mor-pembe smokey gelin makyajı önerimiz var. Bu renkler Scarlett Johansson'un yaptığı gibi pembe allık ve ruj ile tamamlanınca şahane duruyor.

Ünlülerden derlediğimiz gelin makyajı örneklerinden ilham alarak en özel gecenizde istediğiniz gibi görünmeniz dileğiyle...