Kuşkusuz bütün gelinler düğünlerinde çok güzel ve bakımlı görünmek isterler! Stres yapmadan rahat bir şekilde düğünüze hazırlanırsanız, düğün öncesinde kendinizi daha rahat ve mutlu hissedersiniz ve bu da yüzünüze yansıyarak çok daha güzel bir gelin olmanızı sağlar. Gelin adaylarına hayatlarının en özel günlerinden biri olan düğünlerinden önce en az hayallerindeki kadar güzel olabilmeleri için bazı güzellik sırları vermek istiyoruz;

düğününüzde nasıl makyaj yapmalısınız?

  1. Saç Modeli: Kendimizi her ne kadar çok güvendiğimiz kuaförlere teslim ediyor olsak da, önemli günler öncesi saçlarımızda radikal değişimler risklidir. Daha önce denemediğiniz bir saç kesimini düğününüzden bir kaç gün önce denemek çok da iyi bir fikir olmayabilir. Saç boyası için en ideal zaman ise düğünden 2,5-3 hafta öncesidir. Eğer düğünüzden önce saçlarınızı boyatmayı düşünüyorsanız, daha önce hiç denemediğiniz bir renk değil de mevcut, alışık olduğunuz rengi korumanız daha iyi bir seçim olacaktır.
  2. Saç Bakımı: Düğününüzden yaklaşık 2-3 ay önce saçlarınızı bakıma alın. Haftada 2-3 kere yapacağınız bakım ile saçlarınız düğün öncesi sağlıklı ve parlak görünecektir. Örneğin şu aralar argan yağı oldukça gözde bir ürün,  tek dikkat etmeniz gereken saf ve saçlar için olan bir argan yağı bulmak.
  3. Cilt Bakımı: Tıpkı saç bakımı gibi cilt bakımı da düğün öncesi büyük önem taşımaktadır. Cilt bakımı için düğünden 4 hafta öncesine kadar süreniz var, ancak düğünden hemen önceki haftalar biraz riskli olabilir. Özellikle hassas bir cildiniz varsa daha önce denemediğiniz bir maskeyi hemen düğününüzden önce denemeyin. Unutmayın cildimizin neye ne zaman tepki vereceği hiç belli olmuyor, ona karşı nazik olun!
  4. Kaşlar: Düğün öncesi değişiklik yapmak için riskli bir bölge daha; Kaşlar! Kaşlarınızı düğün gününüzden bir kaç gün önce güvendiğiniz ve tanıdğınız bir profesyonele emanet edebilirsiniz, eğer kendiniz alıyorsanız da normalde alışık olduğunuz kaş modelinin dışına çıkmamanızı öneriyoruz. Ayrıca çok inceltilmiş veya çok kalın kaşlar düğün günü için riskli olacaktır, yüz şeklinize en uygun modeli önceden tespit edin ve düğün gününüzde kaşlarınız konusunda risk almayın!
  5. Makyaj: Düğününüzde en önemli şeylerden biri şüphesiz gelin makyajı olmalı ! Makyajınızı (terleyeceğinizi de göz önüne alarak) suya dayanıklı ürünlerle yaptırın. Kullanacağınız ürünlerin flaşlı fotoğraflar için uygun olmasına dikkat edin, bazı pudralar parlama yaparak beyaz bir tabaka gibi çıkabiliyor, özellikle o gün bol bol fotoğraf çektireceğinizi unutmayın! Makyajda bir gelinin en güzel taşıdığı tonlar natürel ve doğal tonlardır. Kişisel zevke göre değişmekle birlikte düğün makyajınızda renklerin uyumuna dikkat edin!
  6. Tırnaklar: Düğün gününüzde tırnaklar konusunda da elbette tercih sizin ancak gereğinden uzun tırnaklar kırılma, bir yerlere takılma gibi sorunlar yaratabilir. Eğer french manikürü çok sıkıcı bulanlardansanız tırnaklarınızı pastel tonlarında ojeler ile süsleyebilirsiniz.
  7. Parfüm: Tabii ki sadece düğün günü için değil her zaman için geçerli bu, ancak düğün gününüz ekstra stres ve koşturmaca demek bu nedenle ter kokulara karşı sizi koruyacak bir deodorant kullanmanız şart. Bunun yanı sıra kullanacağınız parfümün de mevsime uygun olması gerekiyor, örneğin düğününüz yaz aylarında ise parfümünüzün hafif ve fresh bir koku olmasına dikkat edin. Gün boyu etkili, çiçeksi ve romantik bir koku arıyorsanız Chloe EDP 'yi önerebiliriz.