Dış görünüşümüzde radikal bir değişim istediğimizde genelde saç rengimizi veya modelimizi değiştiriyoruz! Peki, her gün rutin olarak uyguladığımız makyajımızda ne gibi değişimler yapabiliriz? Bu yazımızda sizinle dış görünüşünüzde değişim yaratacak makyaj ve güzellik sırlarına yer verdik;

 1. Ruj Renginizi Değiştirin: Her gün kullandığınız bir rujunuz var mı? Veya genelde ruj konusunda muhafazakar davranarak, aynı renk tonlarını mı seçiyorsunuz? O halde farklı bir ruj rengi kullanmanın zamanı gelmiş demektir. Genellikle günlük makyajda daha doğal tonlarda ruj tercih edilir, ancak ortama ve zamana göre arada sırada koyu renk ruj sürmenin hiçbir sakıncası yok! Hatta koyu renk rujlar, bir anda daha vamp ve çekici görünmenin en kolay yolu,  sadece dudaklarınızın rengini değiştirmek bile dış görünümünüzde değişiklik yaratacak basit güzellik sırları arasında!

2. Kaşlarınızı Değiştirin: Kaşlarınızı ince, kalın, kavisli veya düz kullanıyor olabilirsiniz ve mevcut şekillerinden çok memnun olabilirsiniz, ancak unutmayın ki yüzünüzde belki de en büyük değişimi yapabileceğiniz yer kaşlarınız. Kaşlarınızı ince kullanıyorsanız biraz kalınlaştırmayı deneyebilirsiniz, veya kaşlarınızın şekli düzse doğru bir kaş alma tekniğiyle biraz kavis verebilirsiniz. Ünlülerin örnek fotoğraflarından kaşlardaki değişimin ne kadar fark yarattığını siz de görebilirsiniz. 

3. Kontürleme: Yüz hatlarınızda belirgin değişiklikler istiyorsanız güzellik sırları arasında en önemli maddedesiniz demektir!: Mat bir bronzlaştırıcıdan yardım alarak dakikalar içinde daha belirgin elmacık kemiklerine, ya da burun kontürleme ile daha ince ve kısa görünen bir buruna sahip olabilirsiniz. Kontürleme işlemi özellikle yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz belirgin değişikliklere yol açacaktır. Ünlülerin de sık sık tercih ettiği bu işlem, genellikle aydınlatıcı ürünler ile beraber yüzümüzde saklamak ve belirginleştirmek istediğimiz bölgeleri vurgulamamıza yardımcı oluyor.

4. Takma Kirpik: Maskara kullanmanıza rağmen kirpiklerinizin yeterince belirgin ve dolgun durmamasından mı şikayetçisiniz? O halde neden takma kirpik kullanmıyorsunuz? Takma kirpik gözlerinizin daha iri ve çekik görünmesine katkıda bulunacaktır. Her gün takma kirpik kullanmak istemeyebilirsiniz, ancak özel gecelerde göz makyajınızı biraz daha kusursuzlaştırmak adına takma kirpiklere başvurmanızda hiç bir sakınca yok!

5. Eyeliner Kullanın: Göz şeklinizi biraz daha vurgulamak için eyelinera başvurabilirsiniz, eyeliner da tıpkı takma kirpik gibi biraz pratik gerektirir bu nedenle biraz sabırlı olmanızı öneririz. Bu konuda daha fazla bilgi için "eyeliner nasıl çekilir?" başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.