Gözlerinizi belirginleştirmenin yollarını mı arıyorsunuz? Bazı göz makyajı teknikleri yardımı ile bunu kolayca yapabilirsiniz, gözleri daha belirgin hale getirerek tüm dikkatleri gözlerinize çekebilirsiniz. Eğer günlük hayatınızda çok yoğun göz makyajı tercih etmiyorsanız bu ipuçlarını sadece özel gün veya gecelerde de uygulayabilirsiniz.

KAŞLARIN ÖNEMI: Gözlerimizin hemen üzerinde yer alan kaşlar aslında genel anlamda yüzümüzde oldukça dikkat çeken bir bölgedir! Yüz şekline göre kaş modelinizi tespit edip kaşlarınıza güzelce şekil verebilirsiniz. Daha sonra bu şekli muhafaza etmeye özen gösterin. Kaşların aynı kalınlıkta olmaları ve aralardaki boşlukları doldurmanız çok daha düzgün görünmelerini sağlayacaktır, bunun için son zamanlarda pratikliği ile popüler olan kaş maskaralarından veya kaş kalemlerinden yardım alabilirsiniz. Ancak kaşlarınızı doldurduğunuz ürünün saçlarınızla de doğal kaş renginizle uyumlu olmasına özen gösterin.

AYDINLATICI: Göz pınarlarınıza ve kaşlarınızın hemen altına uygulayacağınız bir aydınlatıcı bir anda bütün dikkatleri gözlerinize çekecektir. En güzel yanı ise detaylı göz makyajı yapmaya vaktiniz yoksa, tek başına aydınlatıcı uygulamanız bile daha dinç ve bakımlı gözükmenizi sağlayacaktır. Eğer çok simli ve ışıltılı makyajları tercih etmiyorsanız veya iş ortamında biraz daha ciddi bir görünüme sahip olmanız gerekiyorsa mat beyaz bir far kullanabilirsiniz. En güzel yanı ise çoğu kişi makyaj yaptığınızı anlamaz bile! 

BEYAZ KALEM: Tıpkı aydınlatıcı gibi alt kirpiklerinizin iç kısmına çekeceğiniz beyaz veya ten rengi kalem de gözlerinizi bir anda ön plana çıkaracak göz makyajı teknikleri arasındadır. Özellikle gözlerinizin küçük olduğunu düşünüyorsanız, bu basit hile ile bir anda daha iri ve daha dikkat çekici gözlere sahip olabilirsiniz.

RENKLERIN GÜCÜ: Makyajınızı yaparken renklerin ne kadar önemli olduğunu unutmayın! Yeşil-ela gözleri; lacivert, mor ve mürdüm tonları , mavi gözleri; bakır rengi, kahverengi gözleri; mor, vişne-şarap rengi gibi renkler ile belirginleştirmek mümkün. Kısacası göz renginizi de göz önünde bulundururak, kullanacağınız göz makyajı teknikleri sayesinde onları rahatça ön plana çıkarmanız mümkün.

KIRPIKLER: Gözlerinizi belirgin hale getirmek için kirpiklerinizi vurgulamanız gerektiğini zaten biliyorsunuzdur, ancak maskara sürerken 2 kat yerine 3 hatta 4 kat sürerek çok daha belirgin kirpiklere kavuşmanız mümkün. Hatta bunu yaparken 2 ayrı maskara kullanırsanız takma kirpik etkisi yakalayabilir ve muhteşem görünümlü kirpiklere sahip olabilirsiniz.

IŞILTI KULLANIN: Işıltılı ve simli farlar gözlere dikkat çekmenin en kolay yöntemlerinden birisi! Eğer kendiliğinden simli bir far kullanmak yeterli gelmiyorsa göz makyajınızın üstüne şeffaf bir tabana sahip sim de uygulayabilirsiniz. Eğer biraz daha dikkat çekmek isterseniz göz makyajınızı ıslak fırça yardımı ile uygulayarak daha yoğun bir görünüm elde edebilirsiniz.