Makyaj yardımı ile hepimiz zaman zaman ufak hilelere başvuruyoruz. Bu yazımızda gözlerinizi daha büyük göstermeniz için uygulayabileceğiniz bazı ipuçlarını sizinle paylaşıyor olacağız. Eğer gözleriniz kendiliğinden büyükse bu yöntemler ile onları daha da belirgin hale getirebilirsiniz. Ufak bir ipucu; amacınız gözlerinizi daha büyük göstermek ise yüzün geri kalanı mümkün olduğunca doğal tutmaya çalışın!

 İşte masumluğun simgesi olarak görülen iri gözlere kavuşmak, gözleri büyük göstermek için yapmanız gerekenler;

gözleri iri gösterme yöntemleri

  1. Kirpik Kıvırıcı: Kirpiklerinizi kıvırmak hem maskaranızın daha güzel durmasına, hem de gözlerinizin daha açık ve iri görünmesine de katkıda bulunacaktır. Bu nedenle iyi bir kirpik kıvırıcı edinmenizi ve göz makyajına başlamadan önce kirpiklerinizi kıvırmanızı öneririz. 
  2. Beyaz Kalem: Beyaz göz kalemini alt kirpik diplerinizin iç kısımlarına çekerek, gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz, bu basit makyaj tekniği gözlerinizin açık ve aydınlık görünmesini sağlayacaktır. Beyazın aksine, siyah göz kalemini bu bölgede kullanmamanızı öneririz, zira kirpik diplerinin içine çekilen siyah kalem gözleri daha küçük gösterir.
  3. Koyu Göz Makyajından Kaçının: Koyu renk göz makyajı gözlerin daha küçük görünmesine neden olur, bu nedenle göz makyajınızı yaparken mümkün olduğunca aydınlık ve natürel renkler kullanmanızı öneririz. Hele bir de kaşlarınız ve gözleriniz arasındaki mesafede kısa ise bu önerimizi dikkate almanız daha da önemlidir. Eğer dumanlı göz makyajı yapmak istiyorsanız hafifçe gözün dış kısmına koyu renk far veya kohl bir kalem yayabilirsiniz. 
  4. Aydınlatıcı: Özellikle göz pınarlarınıza aydınlatıcı uygulamanız gözlerinizin daha açık görünmesini sağlayacaktır. Bu kolay göz makyaj tekniği özellikle birbirine yakın gözlere sahipseniz çok işinize yarayacaktır.
  5. Kalın Eyeliner: Eyeliner'ınızı çekerken inceden kalına doğru çekmenizi ve bitiş noktasını hafiften uzatmanızı öneririz. Kullanacağınız renk siyah olursa biraz daha sert bir görünüm yaratacaktır bu nedenle lacivert, koyu kahverengi gibi alternatifleri de değerlendirmenizi öneririz.
  6. Göz Altı Bölgesinin Bakımını İhmal Etmeyin: Göz altına uygulanan bakım gözlerinizi daha büyük göstermekten ziyade, daha sağlıklı ve dinlenmiş bir ifadeye kavuşmanızı sağlayacaktır. Unutmayın ki en büyük gözler bile koyu göz altı halkalarının gölgesinde kalmaya mahkumdur. Düzenli bir uyku ve bol su içmek göz altı morlukları oluşumunu minimuma indirecektir.
  7. Kaşlarınızı Alın: Düşük ve göz kapaklarına yakın kaşlar gözlerinizin küçük görünmesine neden olacaktır, bu nedenle doğal kaş şeklinizi de göz önünde bulundurarak kaşlarınızı almanızı ve bu şekilde muhafaza etmenizi öneririz. Kaşlarınız seyrekse kalem ile doldurmayı da unutmayın!

Gözlerinizi büyük gösteren bu öneriler ile beraber gözlerinizi vurgulamanızı sağlayacak göz makyajı teknikleri yazımızıdaki önerileri de uygulayabilirsiniz!