Gözlük kullanmanın bazı zorlukları olduğu bir gerçek, hele ki makyaj yapıyorsanız! Gözlükleriniz yüzünüzün bir bölümünü kapattığı için özel bazı teknikler uygulamak gerekmektedir. Siz de gözlük kullanıyor ve gözlük kullananlar için makyaj nasıl yapılır merak ediyorsanız bazı makyaj tekniklerinden yardım alarak çok daha iyi görünebilirsiniz!

gözlük kullananlar için makyaj

  1. Gözlük kullananlar için birinci makyaj tavsiyesi parlak ve can alıcı renkleri dudaklarınıza saklamak olacaktır. Mor ya da pembe dudaklar sizi daha çekici gösterecek, gözlükleriniz ise kattığı doğal hava ile bu görüntüyü dengeleyecektir. 
  2. Maskara kullanmaktan çekinmeyin! Güzel uygulanmış maskara ile uzatılmış kirpikleriniz ile gözleriniz gözlüğünüzün arkasında ışıldayacaktır. Maskara tercih etmiyorsanız benzer ama daha hafif etkiyi kirpik kıvırıcı ile de elde edebilirsiniz.
  3. Jel eyeliner kullanmayı tercih etmelisiniz. Hem uygulaması daha kolay olacak hem de daha kısa bir süre sonra sabitleneceği için de akma vs derdiniz olmayacaktır. Kısacası eyeliner'ınız gün boyu kalıcı olacaktır!
  4. Gözlük çerçeveleriniz de makyajınızda size yol gösterecektir. Kalın bir çerçeve mutlaka kalın sürülmüş bir eyeliner ile tamamlanmalıdır!
  5. Allık kullanmayı unutmayın! Gözlükleriniz yüzünüzün belirli bir bölümünü kapatacağı için, yüzünüze renk vermek adına sıcak tonlarda allık tercih edebilirsiniz.
  6. Alt kirpik diplerinize parlaklık kazandırmak sizi çok daha çekici gösterebilir!
  7. Kaşlarınızın özellikle kalkık bölgesine kaş kalemi uygulayabilirsiniz. Gözlüklerinizin büyüklüğüne göre karar verebilirsiniz. Tabii ki dikkat edilmesi gereken diğer konu ise kaşlarınızın şekli olacaktır. Gözlük modelinizin de yardımı ile kaşlarınız görünecek şekilde onlara şekil vermelisiniz.
  8. Gözlük tipinize göre gözlerinizin büyük ya da küçük göründüğüne karar verin; eğer gözleriniz küçük görünüyorsa gözleri büyük gösteren göz makyaj teknikleri kullanabilirsiniz, örneğin gözlerinizin şeklini eyeliner ile vurgulayabilir. Gözleriniz büyük görünüyorsa ise gözlerinizin yarısından başlayan eyeliner uygulaması ile istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. 
  9. Kedi gözü şeklinde eyeliner uygulayarak gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.
  10. Göz altlarınıza aydınlatıcı kullanmayı unutmayın!