Makyaj, günlük rutininizin bir parçası olsun ya da olmasın, öğreneceğiniz bir kaç ufak hile sayesinde hem görünümüzü değiştirebilecek, hem de makyaj malzemelerinizi daha verimli kullanabileceksiniz. İşte daha önce hiç duymadığınız makyaj hileleri

Kuruyan Maskaranızla Vedalaşmayın!: En sevdiğiniz maskaranız erken mi kurudu veya maskaranız bitti ve evde herhangi bir yedek olmadan mı yakalandınız? Hiç üzülmeyin, çok pratik bir makyaj hilesi ile günü kurtarabilirsiniz! Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir göz damlası. Maskaranızın içine göz damlasından bir kaç damla damlatıp, maskara fırçası ile nazikçe karıştırın. Bu ufak hileden sonra maskaranız tekrar sürülmeye hazır hale gelecek. Unutmamanız gereken ufak bir not; maskaranızın fırçasını asla tüpün içine hızlıca ileri-geri sokmayın, bu hem bakterilerin tüpün içine girmesi için davetiye çıkaracak hem de maskaranızın erken kurumasına neden olacaktır. Ayrıca maskaranızı en geç 6 ayda bir atmanızı öneririz.

Fondöteninizi Sonuna Kadar Değerlendirin!: Fondöteniniz bitmek üzere mi veya yapısı cildinize çok mu yoğun geldi? O halde yağsız bir nemlendirici krem ile fondöteninizi karıştırarak kullanabilirsiniz. Bu ipucu sayesinde, hem bitmek üzere olan fondöteninizi son damlasına kadar değerlenedirebilir, hem de yapısını çok sevmediğiniz bir fondöteni kendi tercihinize daha uygun bir hale getirebilirsiniz.

Maskara ve Eyeliner Makyaj Hilesi: Eyelinerınız bitti mi veya bir heves satın aladığınız renkli maskarayı kirpiklerinize sürmeye çekiniyor musunuz? O halde maskaranızı eyeliner olarak kullanmaya ne dersiniz? Elinize maskara fırçası ile bir miktar maskara sürüp, daha sonra eyeliner fırçanız ile gözlerinize uygulayabilirsiniz.

Takma Görünümlü Kirpikler: Her kadın uzun ve dolgun kirpiklerin hayalini kurar! Ancak önemli olan bu görünümü takma kirpik takmadan da başarabilmektir. Bunun için size önerimiz, bir kat maskara uyguladıktan sonra kirpiklerinize nazikçe toz pudra sürüp, üzerine tekrar bir kat maskara uygulamak! Pudra bir nevi kirpik bazı görevi görerek çok daha dolgun kirpikler yaratmanızı sağlayacak.

Dolgun Dudaklar: Dudaklarınızın ince olmasından şikayetçiyseniz, veya iri olan dudaklarınızı daha da dolgun göstermek istiyorsanız, rujunuzu sürdükten sonra dudaklarınızın ortasına sedefli beyaz veya açık pembe bir far uygulamanızı öneririz. Dudakların ortasındaki ışıltılı görünüm daha 'dolgun dudak' illüzyonu yaratır. Ayrıca rujunuzu uygulamadan önce dudak kalemi kullanmanızda büyük fark yaratacaktır! Hatta abartıya kaçmayacak şekilde dudak çizginizin biraz dışına taşırarak sürebilirsiniz!

Göz Makyajını Daha Canlı Göstermek: Göz makyajı farların ıslak halde uygulanmasıyla daha canlı görünebilir. Bunun için uygulama yapacağınız far fırçasını hafifçe ıslatıp farınıza sürmeniz yeterli. Bu hem daha canlı bir renk, hem de daha derin bakışlar elde etmenizi sağlar. Ancak ıslak uyguladığınız farınızı bir başka far ile karıştırmamanızı öneririz, eğer bu şekilde uygulama yaparsanız farları birbirine dağıtmanız çok zor olacaktır.

Dümdüz Kirpiklerden Kurtulmanın Yolu: Kirpiklerinizin dümdüz olmasından mı şikayetçisiniz? O halde kirpiklerinizi bir kirpik kıvırıcı ile kıvırdıktan sonra suya dayanıklı bir maskara kullanın. Suya dayanıklı formüller kirpiklerin kıvrıklığını muhafaza etme konusunda çok daha başarılıdırlar. Eğer suya dayanıklı maskaraların daha zor temizlenmesinden şikayetçi iseniz (ki bu konuda sizi suçlayamayız!) o halde ilk katı normal maskara sürüp, bir sonraki katı suya dayanıklı bir maskara uygulayabilirsiniz. Böyle makyajınızı silerken, göz makyajı temizleme losyonunuzun işi daha kolay olacaktır!

Bu yazımızda sizinle herkes tarafından bilinmeyen favori makyaj hileleri nelerdir sıralamaya çalıştık, bu ufak hileler sayesinde makyajınız çok daha güzel görünecektir ve kullandığınız ürünlerden maksimum verim almanız mümkün olacaktır.