Kim Kardashian gerçekten iyi makyaj uzmanları ile çalışıyor olmalı ki makyajsız hali ile makyajlı hali arasında oldukça büyük farklar var.  Kim Kardashian makyajı en çok beğenilen ünlüler arasında ilk sıralarda geliyor. Makyaja ve kozmetiğe ilgisi olduğu bilinen Kim, kız kardeşleri Khloe ve Courtney ile Khroma Beauty isimli bir güzellik ve kozmetik markasını piyasaya sürdü. Ürün gamında yüz paletleri, maskara gibi çeşitli ürünlerin bulunduğu marka hayranlarının yoğun ilgisini çekti. 

Kim Kardashian çoğunlukla abartılı ve yoğun makyajları tercih etse de yüz hatlarına uyumlu makyaj yaptırmaya özen gösteriyor. Özellikle kusursuz bir cilt makyajı ile dikkat çeken Kim, makyajında aydınlatıcı ürünler kullanmayı ihmal etmiyor ve bu yöntem ile elmacık kemiklerini daha da çok vurguluyor. Allık olarak pembe-şeftali tonlarını kullanıyor.

Göz makyajında genelde siyah ve bronz-kahverengi tonlarını tercih etse de ara ara iddialı renkleri de kullanmayı seviyor. Kirpiklerine de ayrıca önem veren ünlü yıldız çoğu zaman bolca uygulanmış maskara veya takma kirpikler ile karşımıza çıkıyor. Ruj olarak genelde nude diye tabir edilen doğal renkleri tercih eden Kim, şimdiye kadar şüphesiz MAC Angel ruj’un ve Nars Turkish Delight lipgloss’un en çok satan ürünler olmasında çok büyük bir katkıya sahip.

Kim Kardashian’ın tercih ettiği bazı makyaj ürünleri ise şu şekilde:

kim kardashian'ın makyaj malzemeleri