Gür ve uzun kirpiklerin oldukça etkileyici olduğunu hiçbirimiz inkar edemeyiz! Piyasada kirpik uzatma amacıyla satılan bazı ürünler olsa da hepimiz bu ürünleri kullanmaya sıcak bakmayabiliriz, özellikle hassas göz çevremiz söz konusu olunca kullanacağımız ürünlere ekstra dikkat etmemiz gerektiği bir gerçek! Peki kirpik uzatmak için neler yapabiliriz? İşte bu yazımızda 6 maddede 'kirpikler nasıl uzatılır' konusuna değiniyor olacağız:

1. SAĞLIKLI BESLENME: Beslenmenin önemini ne kadar vurgulasak az. Sadece kirpik uzatma için değil sağlıklı olmamız, güzel bir cilde sahip olmamız için, kısacası kaliteli yaşam için beslenme önem taşıyor! Özellikle kirpiklerin uzaması için H Vitamini (biotin) oldukça önemlidir. Peki bu vitamini nelerden alabiliriz? Biotin en çok badem,muz, tam buğday ürünleri ve pekan cevizinde bulunmaktadır.

2. RIMEL KULLANIN: Rimel tabii ki kirpiklerimizi olduğundan daha uzun göstermek için biz kadınların en önemli silahı, ancak kast ettiğimiz normal rimeller değil, yeni yeni piyasaya 'accelerator' adı ile sürülen ve düzenli kullanım ile kirpikleri uzatmayı vaat eden rimeller. Zaten çoğumuzun günlük makyaj rutininin bir parçası olduğundan hiç değilse kirpik uzatma vaadi bulunan bir rimel denemek oldukça mantıklı gibi...

3. ZEYTINYAĞI: Evinizde her zaman bulunan doğal bir kirpik uzatma çözümüne ne dersiniz? Akşamları yatmadan önce bir kulak çubuğu yardımı ile nazikçe kirpik diplerinize bir parça zeytinyağı sürmeyi deneyebilirsiniz. Bu uygulama yeni kirpik oluşumunu tetikleyeceği gibi aynı zamanda mevcut kirpiklerinizi de besleyerek daha sağlıklı olmalarını sağlayacak.

4. BADEM YAĞI: Tıpkı zeytinyağı gibi badem yağının da kirpikler üzerinde besleyici bir etkisi var. Eski ve temiz bir rimel fırçası ile badem yağı ile kirpiklerinizi tarayabilirsiniz, gözlerinize kaçmamasına dikkat edin! Düzenli olarak uygulamanız halinde kirpik uzatma için zemin hazırlamış olacaksınız.

5. UZUN SÜRE TAKMA KIRPIK KULLANMAYIN: Takma kirpiklerin kirpiklerimizi uzun ve gür gösterdiği artık bir sır değil, hatta makyajdan anlamayan erkekler bile takma kirpiklerin ne olduğunu keşfetmiş durumda! Ancak takma kirpik her ne kadar sizleri bir süreliğine güzel kirpiklere kavuştursa da uzun vadede kirpiklerinizin dökülmesine yol açacaktır. Dökülmüş ve yıpranmış kirpiklerin uzamasını hayal bile edemeyiz öyle değil mi? Bu nedenle şimdi o takma kirpikleri elinizden bırakın ve doğal kirpiklerinizin tadını çıkarın!

6. MAKYAJINIZI TEMIZLEYIN: Eve gelir gelmez makyajınızı temizlemeniz sadece cildinizin güzelliği için değil, kirpiklerinizin de sağlıklı olması için oldukça önemli! Kat kat maskara altında kirpikler nefes alamaz, beslenemez ve doğal olarak yavaş uzar.