Havanın erken karardığı, bizi depresif bir ruh haline sokmaya müsait olan kış aylarında kendinizi neşelendirmek ve biraz şımartmak için neler yapabileceğinizi merak ediyor musunuz? Hem kış aylarında şık ve bakımlı görünmek, hem de kendinizi daha iyi hissetmek için gereken güzellik sırları bu yazıda sizler için listelendi;

YENI YIL TEMALI TIRNAKLAR: Sonbahar ve kış ayları biraz daha koyu renkli ojelere yöneldiğimiz bir dönem olabilir, ancak özellikle Aralık ayında yeni yıl havasına girdiğimiz bir dönemde tırnaklarınızı bol bol yeşil ve kırmızı renkler ile süslemeyi ihmal etmeyin! Sonbahar için güzel bir renk alternatifi ise koyu sarı ve bakır tonları olabilir, ağaçlardan yere düşen yaprakları andıran bu renkler mevsimi tırnaklarınıza taşımak için en iyi yol!

KOYU DUDAKLAR: Kış ayları, koyu renkli rujlarımızı kullanmak için ideal zaman! Ten ve saç renginiz ne olursa olsun size yakışan bir renk bulabilirsiniz; koyu pembe, mürdüm, vişne çürüğü ya da kırmızı ruj gibi pek çok seçeneğiniz var. Özellikle gece çıkmadan süreceğiniz koyu renkli bir ruj bütün gece kendinizi daha bakımlı ve şık hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca saçlarınızı toplayarak bütün dikkatleri dudaklarınıza çekebilirsiniz.

KIYAFETLERINIZI TAKILAR ILE SÜSLEYIN: Kış aylarının o soluk ve gri havasını dağıtmak için ve biraz da güneşi çağrıştırmak için altın renkli takılarınızı piyasaya çıkarın! Yüzük, kolye, bilezik, küpe fark etmez hatta son zamanlarda bol bol takıp takıştırmak moda olduğuna göre hepsini aynı anda kullabilirsiniz!

TEPEDEN AT KUYRUĞU: Saçlarınızın uçlarına maşa yardımı ile iri dalgalar yarattıktan sonra tepeden bir fiyonk toka yardımı ile at kuyruğu yapın ve bu sezonun en gözde saç trendlerinden birini yakalayın! Aslında saç modelinizi at kuyruğu ile kısıtlamak zorunda değilsiniz, yaz kış iyi görünmek için önemli olan yüzünüze uygun modeli belirlemek... Özellikle kış aylarında yuvarlak yakalı bir kazak veya bebe yakalı bir gömlek ile yüz şekline uygun saç modelleri birleştirilirse hem daha genç görünmek hem de 60-70'li yılların nostaljik havasına bürünmek mümkün olacaktır.

SAÇ RENGINIZI DEĞIŞTIRIN: Saçlarınızdan sıkıldıysanız değişimin tam zamanı, ombre saçlar bu yılın gözdeleri arasında! Eğer biraz daha radikal bir değişim istiyorsanız karamel ve bakır tonları ten renginize sıcaklık katarak kış ayları için güzel bir alternatif yaratabilir. Beyaz tenliyseniz ve bunu vurgulamak istiyorsanız koyu kumral ve kızıl tonları tam size göre olacaktır!

SIMLENIN! Özellikle yeni yıla yaklaşırken etrafta biraz sim olmasının kimseye bir zararı olmaz! Tırnaklarınızda veya göz makyajınızda biraz ışıltı kullanmaktan çekinmeyin. Unutmayın, simi nerede ve ne zaman kullanacağınızı iyi ayarlamalısınız! İş ortamında abartılı durabilirken, arkadaşlarınızla eğlendiğiniz bir gecede, gecenin yıldızı olmanızı sağlayabilir.

NEMLENDIRICI KULLANIN: Kış ayları cildimizi biraz daha fazla şımartmak için ideal bir zaman! Banyodan sonra cildinize nemi hapsetmek için güzel kokan bir nemlendirici kremi bütün vücudunuza uygulayın. Hem güzel kokusu ile size eşlik edecek hem de vücudunuzda kuruluğu engelleyecektir.