Soğuk havalarda daha sade makyaja yönelebileceğiniz gibi, biraz daha iddialı ve dikkat çekici uygulamalar da deneyebilirsiniz. Bu yazımızda, soğuk kış günlerinin makyaj trendlerinden esinlenerek sizin için 6 maddeden oluşan güzel bir kış makyajı rehberi " oluşturmak istedik:

GÜL KURUSU/ MÜRDÜM YANAKLAR: Belirgin elmacık kemiklerine sahipseniz, ten makyajından sonra allık sürerek yüzünüzde tek bir odak noktası yaratabilirsiniz. Hatta elmacık kemikleriniz çok belirgin olmasa bile kontürleme yaparak daha belirgin hale getirip, yüzünüzü daha zayıf göstermeniz mümkün. Kış aylarına en çok yakışan makyaj görüntülerinden birisi de gül kurusu yanaklardır, özellikle beyaz tenlilerde çok doğal duracak bu görüntü, yüzünüze sağlıklı bir görünüm katacak ve başka makyaj yapmanıza gerek kalmayacaktır! Eğer koyu bir ten rengine sahipseniz biraz daha mor alt tonlu allıklara yönelebilirsiniz.

VIŞNE ÇÜRÜĞÜ / BORDO DUDAKLAR: Kış makyajı yaparken koyu rujlarınıza yer vermeyi unutmayın! Koyu renk rujların güzel durması için bir kaç tavsiyemiz var; Öncelikle ten makyajınıza özen göstermenizi öneririz, zira bu tür iddialı renklerin kullanıldığı makyajlarda, kusursuz ten olmazsa olmazlardandır! Bunun yanı sıra muhtemelen koyu ruj sürdüğünüzde göz makyajınızı çok yoğun yapmak istemeyeceksiniz, ancak unutmayın ki göz makyajınız yoğun olmasa bile kaşlarınız düzgün olmalı! Doldurulmuş kaşlar, pürüzsüz ten ve koyu renk dudaklar muhteşem bir üçlü oluşturacaktır!

GÖZ KALEMI ILE DUMANLI MAKYAJ: Siyah bir göz kalemi aslında dumanlı bakışlara sahip olmanız için ihtiyacınız olan tek şey. Eğer göz kaleminizin ucu yeterince yumuşak değilse bir çakmak yardımı ile kaleminizin ucunu yumuşatarak daha yoğun renk vermesini sağlayabilirsiniz. Göz kalemini sürdükten sonra eyeliner fırçası ile dağıtabilir ve dumanlı göz makyajı elde edebilirsiniz.

KIRMIZI FAR: Göz makyajında kullanılmaktan en çok çekinilen renklerin başında kırmızı gelir, bu çok normal...Zira kırmızı far doğru bir şekilde kullanılmazsa, ağladıktan sonra kızarmış gözleri andıran bir görünüm yaratabilir. Yine de makyajınızda, kış aylarının trend renklerinden biri olan kırmızıya yer vermek isterseniz size önerimiz, ten renginize uygun tonda kırmızı seçmeniz ve bakır - bronz gibi renkler ile kombinleyerek kırmızının 'yoğunluğunu' azaltmanız olacaktır.

BEYAZDAN İLHAM ALIN: Kış aylarından söz edip, her yeri bembeyaz örten kardan ilham almamak olmaz! Gözlerinizi beyaz bir kalem veya far ile çerçeveleyerek daha aydınlık bir görünüme sahip olabilirsiniz! Eğer beyaz rengini çok yoğun bir şekilde kullanmayı tercih etmezseniz, sadece göz pınarlarınıza da sürebilirsiniz. Bu kış makyajı özellikle beyaz tenlilere daha çok yakışacaktır.

SIYAH VE ALTININ UYUMU: Siyah ve altın birbirini çok güzel tamamlayan iki renk, hele ki kış aylarında gece makyajı için alternatif arıyorsanız kesinlikle bu iki rengi denemenizi öneririz. Altın renkli farı göz pınarınıza doğru sürerek bu bölgeyi aydınlatıp, göz kapağınıza siyah farınızı sürebilirsiniz. Bu makyajı uygularsanız size tavsiyemiz makyajınızın geri kalanını mümkün olduğunca sade tutmanız, böylece güzel gözlerinizi odak noktası haline getirmiş olacaksınız.