Kozmetik ürünlerin son kullanma tarihleri önemli bir gösterge olsa da bazı ürünler daha dayanıklıyken bazıları çok daha çabuk bozulabilir. Kullandığınız kozmetik ürünününün son kullanma tarihi yaklaşıyor ve bu ürünün bozulup bozulmadığından emin değilseniz bazı küçük kontroller ile ürünle vedalaşıp vedalaşmama kararını alabilirsiniz.

Kokusunda Değişim Varsa Vedalaşın: Kullandığınız herhangi bir ürünün kokusunda değişiklik fark ederseniz artık o ürün ile vedalaşmanızın zamanı gelmiş demektir! Ürünlerde ilk kullandığınızdaki kokusundan farklı, hoş olmayan bir koku aldığınız zaman o kozmetik ürünlerin raf ömrü dolmuş demektir, ve bu ürünleri kullanmaya devam etmemelisiniz.

Yapısında Değişiklik Varsa Atmanın Zamanı Geldi Demektir: Kozmetik ürününüz bozuldu mu diye merak ediyorsanız ürünün yapısını inceleyin. Makyaj ve kozmetik ürünlerinin yapısında ve dokusunda bir fark gördüğünüz anda çöpe göndermenin vakti gelmiş demektir, bu tür değişikliklerin kozmetik ürünlerin son kullanma tarihleri öncesinde meydana gelebileceğini unutmamalısınız!.

Fondöteninizin Yağlı Tabakası Yüzeye Çıktıysa Atın! Fondötenlerin cam şişede olması ve içlerini görebilmemiz çok önemlidir, zira yağlı tabakanın yüzeye çıktığını fark ederseniz ve özellikle bu duruma kötü koku da eşlik ederse bu kozmetik ürününüzün bozulduğuna dair önemli bir işarettir. Fondöteni çakalayıp tekrar uygulamak yerine çöpe atın!

Ne Zaman Satın Aldığınızı Hatırlamıyor musunuz?Kozmetik ürünlerini alıp küçük çaplı bir koleksiyona çeviriyor olabilirsiniz ancak elinizde bulunan ürünlerden çok eski, ne zaman aldığınızı hatırlamadıklarınız varsa muhtelemen artık onları atmanın zamanı gelmiş demektir. Zaten bunca zamandır bitiremediğiniz bir ürünü elinizde tutmanızın da pek bir anlamı yok, öyle değil mi?

Kozmetik ürünlerim bozuldu mu diye üzülmek yerine ihtiyacınız kadar ve teninize uygun, kullanacağınız ürünleri almaya özen göstermek en doğru karar olacaktır. Aynı zamanda kozmetik ürünlerinizin ömürlerini uzatma yöntemlerini merak ediyorsanız http://makyajpuan.com/blog/makyaj/makyaj-ve-kozmetik-urunlerinizin-omurlerini-uzatmak-icin-ipuclar adresindeki yazımız da ilginizi çekecektir.