Makyaj bazı son yıllarda hayatımıza giren ve bir anda çoğumuz için makyajın olmazsa olmazı haline gelen kozmetik ürünleri arasındadır. Eğer daha önce makyaj bazı kullanmadıysanız muhtemelen ne kadar gerekli olduğuna dair aklınızda bir takım soru işaretleri vardır, ya da makyaj bazı almak istiyor ve hangi markayı alacağınıza karar veremiyor olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere makyaj bazları konusunda bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

Makyaj Bazı Nedir, Ne İşe Yarar?:

Makyaj bazı, ten makyajı yapmadan önce sürülen ve makyajımızı sabitlemek için kullanılan üründür. Ten makyajı için olan bazların yanı sıra göz makyajı için de bazlar bulunmaktadır, ancak biz ten makyajı bazlarına değiniyor olacağız. Piyasada pek çok farklı marka olsa da çoğunun ortak vaatleri vardır, bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  1. Gözeneklerin görünümünü küçültmek, 
  2. Cilde kadifemsi bir yumuşaklık ve pürüzsüz görünüm vermek,
  3. Ciltteki ince çizgilerin ve kusurlu bölgelerin görünümünü azaltmak,
  4. Kızarıklık görünümünü azaltmak, 
  5. Makyajın daha dayanıklı olmasını sağlamak

Gördüğünüz gibi makyaj bazlarının pek çok vaatleri var, kısacası kendisi küçük ama işlevi oldukça büyük bir kozmetik ürünü diyebiliriz. Eğer henüz makyaj bazı kullanmadıysanız, daha güzel ve kalıcı bir ten makyajı için kullanmaya başlayabilirsiniz. İşte bu noktada bir başka soru işareti daha doğuyor; bu kadar marka arasından hangisini seçmeli? Gelin bir de makyaj bazı sunan iddialı markalardan bir kaçına göz atalım;

 makyaj bazı markaları

1) Benefit The Porefessional Makyaj Bazı:

Benefit'in meşhur makyaj bazı, yağsız formülü ile gözeneklerin görünümünü küçültmeyi vaat ediyor. 2011 yılında piyasaya sürüldüğünden beri Benefit markasının en çok satan ürünlerinden biri haline gelen Benefit The Porefessional kullanıcı yorumları siztemizde mevcut! Fiyatı 99 TL ve Sephora mağazalarında satılıyor.

2) Bioderma Sebium Pore Refiner Gözenek Küçültücü:

Bioderma Pore Refiner aslında adından da anlaşılacağı üzere, öncelikli hedef olarak gözeneklerin görünümünü küçültmeyi vaat ediyor. Karma ve yağlı ciltler için önerilen bu ürün aynı zamanda makyaj bazı olarak da kullanılabiliyor.  Bioderma Sebium Pore Refiner kullanıcı yorumları için tıklayınız. Bioderma ürünlerine çeşitli online sitelerden ulaşabilirsiniz, bu ürünün fiyatı yaklaşık 55 TL.

3)Dermalogica Skin Perfect Primer Makyaj Bazı:

Dermalogica'nın age smart serisine ait olan bu ürün, ince çizgileri yumuşatmayı ve cildi makyaja hazırlamayı vaat ediyor. Fiyatı 175 TL ve yetkili eczanelerden bulabilirsiniz. Dermalogica Skin Perfect Primer Makyaj Bazı  kullanıcı yorumları  için tıklayın.

4) The Balm Time Balm Makyaj Bazı:

The Balm, Gratis mağazalarında yerini aldığından beri, hem uygun fiyatları, hem de ürün çeşitliliği ile çoğumuzun beğenisini kazanan bir marka oldu. Makyaj bazı olarak biraz daha uygun fiyatlı (özellikle indirim dönemine denk gelirseniz) ve oldukça beğenilen bir seçenek de sunmak istedik. The Balm Time Balm, ince çizgilerin görünümünü azaltarak, ciltteki renk tonu eşitsizliklerini de gidermeyi vaat ediyor. Time Balm makyaj bazı yorumları buradan okuyabilirsiniz.

5) Makeup Forever HD Microperfecting Primer Makyaj Bazı:

Makeup Forever markasına ait HD Microperfecting makyaj bazı, diğer makyaj bazlarının aksine, bir tanesi şeffaf olmak üzere toplam 7 renk seçeneği sunuyor. Farklı renk seçenekleri farklı sorunları gidermeyi amaçlıyor, örneğin; ciltteki güneş lekeleri, kızarıklık gibi kusurları kapatmak, cilt tonunu nötrlemek gibi. MUFE makyaj bazı yorumları için tıklayınız.