Günlük kullanım için en güzel makyaj, doğal duran bir makyajdır, ancak bazen yorgunluk izlerini silmek için bir kaç makyaj hilesine ihtiyaç duyabilirsiniz, bu yazımızda sizinle aydınlık gözler için makyaj hilelerini paylaşacağız. Gözler, yümüzüde en dikkat çeken bölgelerin başında gelir, ancak uykusuz kaldığımız zamanlarda da yorgunluğumuzu ilk belli eden bölge yine gözlerimizdir, neyseki günümüzde makyajın yardımı ile yorgunken bile dinlenmiş görünmek mümkün!

Göz Altınıza Aydınlatıcı Uygulayın: Çoğumuz göz altı bölgemiz için kapatıcı kullanıyoruz, ancak makyajınızı yaparken kapatıcıdan sonra bir adım daha ekleyebilirsiniz; aydınlatıcı! Özellikle YSL Touche Eclat veya Rimmel London Match Perfection Concelear gibi ürünlerin kapatıcılık özelliği düşük ancak aydınlatma özelliği yüksektir ve bu ürünler sayesinde aydınlık ve dinlenmiş gözlere sahip olabilirsiniz. Eğer göz altı bölgeniz çok sorunlu değilse hiç kapatıcı uygulamadan tek başına aydınlatıcı da uygulayabilirsiniz. Bu daha aydınlık gözler için başvurabileceğiniz en iyi makyaj hilelerinden biridir.

Beyaz veya Ten Rengi Göz Kalemi: Gözleri hem daha iri, hem de daha aydınlık gösterecek ufak bir makyaj hilesi de alt kirpiklerinizin içine ten rengi veya beyaz bir göz kalemi uygulamak. Makyaj yapmaya vakit bulamadığınız günlerde bile kirpiklerinizi kıvırıp rimel uygulayın, sonra bir de kipriklerinizin içine ten rengi kalem sürün, genel görünümünüzde ne kadar fark yarattığına şaşıracaksınız.

aydinlik gozler icin makyaj

Kaşların Önemi: Güzel bir makyaj için en az kusursuz ten kadar, düzgün görünümlü kaşlar da önem taşımaktadır. Kaşlarınızın düzgün bir şekilde alınmış olması, özellikle gözlerinize yakın kılların temizlenmiş olması gözlerinizi ön plana çıkararak daha aydınlık gözlere kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Düzgün şekillendirilmiş kaşlarınızın hemen altına da aydınlatıcı bir far uygulamayı unutmayın! 

Lacivert Göz Kalemi: Lacivert rengi, gözleri daha beyaz ve daha aydınlık göstermeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra siyah ve kahverengi gibi çok tercih edilen renklerin yanında güzel ve farklı bir alternatif sunacaktır. Lacivert göz kaleminizi ten renginde veya açık bej rengine bir far ile tamamlayabilir veya bol rimel eşliğinde tek başına kullanabilirsiniz. Lacivert kalem, gözleri öne çıkarmak için en iyi makyaj hilelerinden birisidir.

Aydınlık Göz Pınarları: Göz pınarlarınıza açık renkli bir far uygulayarak, gözlerinizin daha aydınlık, yüzünüzün ise genel olarak daha dinlenmiş görünmesini sağlayabilirsiniz

Aydınlık gözler için en iyi makyaj hilelerini derlediğimiz bu yazı umuyoruz ki uykusuz geceler geçiren tüm okurlarımıza faydalı olur, unutmayın her ne kadar makyaj bu durumlarda işe yarasa da hiçbir şey iyi bir uykunun yerini tutmaz!