Son dönemin en popüler dizilerinden biri The OC adlı diziden uyarlama olan 'Medcezir' dizisi! Dizinin popülerliği arttıkça 'kim ne giymiş?', 'makyajında neler kullanılmış?' gibi soruları da beraberinde getiriyor. Bugün Med Cezir dizisinin baş karakteri Mira makyajı nasıl yapıyor ve Mira'nın kullandığı ruj hangisi açıklıyoruz. (Fotoğraf galerimizden fotoğraflara bakabilirsiniz.)

Mira'nın Ruju (Doğal Renk):

Serenay Sarıkaya, Medcezir dizisindeki adıyla Mira'nın makyajı yapılırken, genel olarak dağıtılmış siyah göz kalemi ile dumanlı göz makyajı ve doğal ruj renkleri tercih ediliyor. En sık kullanılan ürün ise bir ruj değil; MAC'in Boldy Bare Dudak Kalemi! Eğer Mira karakteri ile birebir aynı görüntüyü yakalamak istiyorsanız, makyajınızda özellikle mat bir görünüm elde ettiğinize emin olmalısınız, bu nedenle parlatıcı ve benzeri ürünler sürmeden Boldy Bare dudak kalemi ile dudaklarınızı doldurarak, üzerinden mat bir dudak nemlendiricisi ile geçerek birebir aynı rengi yakalamanız mümkün. Eğer dudak kalemi değil ruj kullanmak isterim derseniz, yine MAC Kinda Sexy ruj da aynı rengi yakalamanızı sağlayacaktır.

Not: Rujların nasıl renk verdikleri kendi dudak rengimiz ile de alakalı, bu nedenle ruj uygulamadan önce fondöten veya kapatıcı sürerek dudak renginizi nötrleyebilirsiniz.

Med Cezir Dizisindeki Kırmızı Ruj:

Medcezir dizisinde Mira, Eylül ve Sude tarafından kullanılan kırmızı rujlar ise MAC Russian Red ve MAC Ruby Woo;  Mac Russian Red, soğuk tonlu olduğu için pembe cilt alt tonuna sahip olanlara daha çok yakışacaktır. (Tam aynı renk olmamakla birlikte Rimmel London Kate Moss ruj No 1'de benzer bir sonuç verecektir.) Mac Ruby Woo, biraz daha sıcak tonlu olmakla beraber daha nötr ve herkese yakışabilecek bir renk. Kırmızı ruj da mutlaka dudak kalemi ile uygulanması gereken renklerden, her iki ruju da MAC Cherry dudak kalemi ile kullanabilirsiniz.

Med Cezir Dizisindeki Vişne Çürüğü Ruj: 

Mira'nın vişne çürüğü ruju oldukça iddialı ve özel gecelerde tercih edebileceğiniz bir renk. Unutmayın bu tür koyu renk rujların olmazsa olmazı dudak kalemleridir, bu nedenle öncelikle pek çok markada bulabileceğiniz, vişne renkli bir dudak kalemi edinmenizi öneririz.

Tüm dudakları vişne renkli bir dudak kalemi ile çerçeveleyip boyadıktan sonra MAC Rebel Ruj ile benzer bir etki yakalamanız mümkün. Bir başka alternatif ise Flormar Revolution Ruj 16 olabilir.