İster lise olsun, ister üniversite, mezuniyet gecesi her dönemde ayrı bir öneme sahiptir, bir anlamda veda niteliği taşırken bir anlamda da yeni başlangıçların habercisidir. Hayatınız boyunca hatırlayacağınız bu özel gecede şüphesiz güzel görünmek isteyeceksiniz! İşte makyajpuan’dan mezuniyet makyajı için bazı öneriler:

Dumanlı Gözler

dumanlı göz makyajı

Dumanlı göz makyajı ile bütün dikkatleri gözlerinize çekmeniz mümkün! Elbisenize en uygun tonu seçerek kullanabilirsiniz, siyah, gri, mor, koyu kahverengi gibi pek çok renk seçeneğiniz mevcut. Göz kapağınıza daha açık renk sürüp gözün dış "v" kısmına daha koyu renk ile gölgelendirme yaparak buğulu ve gizemli bakışlar kazanabilirsiniz. Eğer dumanlı göz makyajı yapmayı tercih ederseniz, dudaklarınızda daha doğal tonlar kullanmayı unutmayın!


Kuyruklu Eyeliner & Takma Kirpik

kuyruklu eyeliner çekme

Eyeliner gözlere dikkat çekmenin en güzel yollarından birisidir, siz de göz şeklinize uygun bir şekilde hafif kuyruklu bir eyeliner çekip, kirpiklerinizi takma kirpik ile belirginleştirebilirsiniz. Eğer renkler konusunda biraz daha cesur davranmak isterseniz renkli eyeliner da kullanabilirsiniz, bizim önerimiz mavi, mor ve yeşil!

 Dikkat Çekici Dudaklar

dikkat çekici ruj sürme

Eğer göz makyajı sade olsun istiyorsanız bütün dikkatleri dudaklarınıza çekebilirsiniz. Mezuniyet gecenizin yaz aylarına denk geleceğini düşünürsek fuşya ve pembe tonlarda rujlar çok hoş görünecektir.

 Bronz Makyaj

bronz makyaj

Yaz ayları denilince ilk aklımıza gelen şeylerden birisi de bronzlaşmaktır. Mezuniyet töreninizde de bronz makyaj çok hoş duracaktır.  Özellikle mavi gözlerde bronz-kahverengi tonlar göz renginizi daha da belirginleştirecektir. Teniniz için solaryuma girmeden otobronzlarla bronzluk elde edebileceğiniz gibi bronzlaştırıcı pudralardan da yardım alabilirsiniz. Bizim favorimiz Guerlain Poudre 11 bronzlaştırıcı!

Işıltılı Gözler

ışıltılı göz farı

Eğer abartılı makyaj sevenlerdenseniz mezuniyet gecenizde biraz ışıldamanızda hiçbir sakınca yok. Özellikle gözlere uygun miktarda serpiştirilen simler çok hoş duracaktır, bu durumda mutlaka allık ve rujunuzu mat tonlarda seçmenizi öneririz, parıl parıl bir disko topu gibi görünmek istemezsiniz öyle değil mi?

 Pastel Tonlar

pastel tonlarda makyaj 

Bu yaz aylarının gözde renkleri arasında bulunan pastel tonları mezuniyet elbiseleri ile uyumlu olacak şekilde kullanılabilir.