Mezuniyet makyajı için biraz ilham almak ister misiniz? Daha önce mezuniyet elbiseleri konusunda bazı seçenekleri sizlerle paylaşmıştık, en az elbiseniz kadar o gece önem vermeniz gereken bir diğer detay da makyajınız olmalı! Makyajınızda elbiseniz ile genel olarak uyum içinde olacak benzer veya kontrast renkler seçmenizi öneririz. İşte mezuniyet gecesi göz makyajı için birbirinden güzel seçenekler!

Renkli Eyeliner: Renkli eyeliner, gözlerinizin vurgulamak için en güzel yöntemlerden birisidir. Mezuniyet makyajınızda klasik bir görünüm tercih etmek istemiyorsanız göz makyajı için sadece renkli eyeliner kullanmak yerine, farınızı sürdükten sonra kontrast oluşturabilecek bir tonda renkli eyeliner sürebilirsiniz (Fotoğraf galerisinde siyah far ile neon yeşil eyeliner örneği gibi.) Ayrıca renkli eyelinerı sadece alt kirpiklerinize de sürebilirsiniz.

Doğal Göz Makyajı ve Aydınlık bir Cilt: Mezuniyet gecesi göz makyajını sade tutup, ten makyajınız ile ışıldamaya ne dersiniz? Sade bir göz makyajına eşlik eden sağlıklı ve aydınlık bir cilt, doğal güzelliğinizi vurgulamak için birebir! Göz makyajınızı ten rengi bir far bazı, maskara ve ince çekilmiş bir eyeliner ile tamamladıktan sonra, cildinize kapatıcılık özelliği olan ve hafif aydınlık görünüm veren bir fondöten sürebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin üzerine aydınlatıcı uygulayıp, yanaklarınıza doğal görünümlü bir allık kullanarak doğal güzelliğiniz ile ışıldayabilirsiniz.

Kedi Gözü Liner ve Canlı Dudaklar: Kedi gözü eyeliner, sadece mezuniyet makyajı için değil, her ortam için uygun bir göz makyajı seçeneği! Oldukça basit bir makyaj gibi görünmekle birlikte, her iki gözün eşit olması, linerın ideal kalınlıkta olması vs gibi oldukça zahmetli aşamaları da var! Bu nedenle öncesinde mutlaka pratik yapmanızı ve el alışkanlığı kazanmanızı öneririz. Kedi gözü makyajını renkli bir ruj ile tamamlayarak ölçülü bir şekilde dikkatleri hem gözlerinize hem de dudaklarınıza çekebilirsiniz.

Gri Göz Makyajı: Mezuniyet gibi, özel geceler göz makyajınızda biraz cesur davranmanız için ideal zaman! Koyu göz makyajı gözlerinizin şeklini vurgulayarak tüm dikkatleri üzerinize çekmenize neden olacaktır. Dumanlı bir makyaj yapmak istiyor, ancak gözlerinize çok sert bir görünüm vermek istemiyorsanız siyah yerine gri tonlarını kullanmanızı öneririz. 

Altın ve Siyahın Asil Birlikteliği: Siyah ve altının birlikteliği her zaman zarif ve asil duracaktır! Göz kapağınıza altın renkli, hafif ışıltılı bir far sürdükten sonra, gözününüzün dış V kısmına mat siyah bir far ile gölgeleme yaparak mezuniyet makyajınızda bu iki rengin mükemmel uyumunu kullanabilirsiniz.

Bronz Dumanlı Makyaj: Hafif ışıltılı bronz tonlarda dumanlı göz makyajı hemen hemen her elbise ile uygun olacağı gibi gözlerinizin rengini de ortaya çıkaracaktır. Dudaklarınızda ve ten makyajında doğal renkler tercih ederek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Mezuniyet gecesi için göz makyajı nasıl yapılır konulu bu yazı ile birbirinden güzel göz makyajı örnekleri ile size ilham vermek istedik! Unutmayın bu makyaj tekniklerini sadece mezuniyet gecesinden değil her türlü özel gecede kullanabilirsiniz.