Kuşkusuz mint yeşili (veya su yeşili) yıllarda hiç olmadığı kadar popüler oldu! Daha çok oje seçimimizde yer verdiğimiz bu renge makyajınızda da yer vermek ister misiniz? İşte size ilkbahar ve yazın en gözde renklerinden biri olan mint yeşili ile yapabileceğiniz makyaj önerileri;

  1. Rebecca Minkoff 2013 İlkbahar/Yaz defilesinde makyaj ve tırnaklarda mint yeşiline renk veren isimler arasındaydı. Mint yeşili bir farı göz pınarlarınıza uygulayarak gözlerinizi odak noktası haline getirmeniz mümkün. Göz pınarlarınıza mint yeşili uyguladıktan sonra geri kalan göz kapaklarınıza somon, bej veya açık kahverengi far uygularsanız mint yeşili ile oldukça uyumlu olacaktır.
  2. Eğer mint yeşilini daha yoğun bir şekilde kullanmak isterseniz kaşlarınızın altına doğru da sürebilirsiniz, bu tür bir makyaj herkese hitap etmese de defilelerde sık sık tercih ediliyor, farklı alternatiflere açık olmakta fayda var! Son dönemlerde ünlülerin de sık sık uyguladığı bu makyajı, biz Emma Watson ve Jennifer Lopez'e çok yakıştırdık. 
  3. Mint yeşilinin biraz daha sarı alt tonlu hali ise hem beyaz hem esmer tende gayet güzel durabiliyor. Bu rengin hem Kylie Minogue'un, hem Kim Kardashian 'ın tenine uyumlu olduğunu düşünüyoruz. 
  4. Eğer far olarak kullanmak size göre değilse mint yeşilini bir de eyeliner olarak denemenizi öneririz. Özellikle alt kirpik diplerine çekmeniz halinde bir anda göz renginizin daha da belirginleştiğini fark edeceksiniz!