Süslü olmayı sevin ya da sevmeyin hepimizin sahip olması gereken, günlük hayatımızda işimize yarayacak temel bakım ve güzellik aksesuarları vardır. Bu aksesuarlara duyulan ihtiyaç, zaman zaman yapılan makyaja göre değişse bile, bazı ürünler var ki her halükarda ihtiyaç duyuyoruz. Peki bu 10 temel aksesuar hangileri? Gelin birlikte inceleyelim...

1. Kirpik Kıvırıcı: Her ne kadar kirpikleri doğuştan kıvrık olan şanslı bir kesim olsa bile kirpik kıvırıcı her kadında bulunması gereken temel aksesuarlardan biridir. Makyaj yapmayacak olsanız bile, kıvrılmış kirpikler gözlerinizin daha açık görünmesini sağlayacaktır; rimel uygulamadan önce kullanılması halinde ise daha kalkık ve daha uzun kirpiklere kavuşmanıza katkıda bulunacaktır.

2. Makyaj Temizleme Çubuğu: Gün içinde eyeliner'ınızın veya göz kaleminizin akmasından mı korkuyorsunuz? Veya kalem çekerken zaman zaman bulaşmasından mı şikayetçisiniz? O halde makyaj temizlemek için özel olarak üretilen hafif yassı uçlu çubuklar sizin kurtarıcınız olacaktır! Her an makyajınızı temizleme imkanı veren bu çubuklardan bir kaç tane çantanıza atmayı unutmayın. (Aynı şekilde normal kulak çubuğu da işinizi görecektir.)

en önemli makyaj aksesuarları

3. Kaş/Kirpik Fırçası: Bir tarafı ile kaşlarınızı tararken, bir tarafı ile rimelinizi sürdükten sonra kirpiklerinizin topaklanmasını önleyebilirsiniz. Kısacası bir taşla iki kuş vurmak için ideal, her kadında olması gereken bir aksesuar!

4. Duo Fiber Fırça: İyi bir duo-fiber fırça size geniş bir kullanım alanı sağlayacaktır; fondöten, pudra, allık veya bronzlaştırıcı uygularken kullanabileceğiniz, çok amaçlı bir fırça istiyorsanız bir tane edinmenizde fayda var.

5. Takma Kirpik: Evet takma kirpikler çoğumuz için olmazsa olmaz bir ürün değil, ancak özel bir geceye davetli iseniz ve biraz daha dramatik görünmek istiyorsanız takma kirpikler kurtarıcınız olacaktır. Bu nedenle evde 1-2 adet bulundurmakta fayda var. 

6. Törpü: Dışarıda aniden tırnağınız kırıldı mı hiç? Muhtemelen en az bir kere başınıza gelmiştir ve kırık tırnak ile dolaşmanın ne kadar sinir bozucu olduğunu (etrafa takılması, yüzünüzü çizmesi vs) biliyorsunuzdur. İşte bu tür acil durumlar için yanınıza mutlaka ufak da olsa törpü taşımanızı öneriyoruz. Tercihen daha az zararlı olduğu söylenen kristal veya kağıt törpüleri tercih etmekte fayda var.

7. Makyaj Süngeri: Ten makyajı uygulamanın en hızlı ve en kolay yolu desek? Üstelik fondöteninizi cildinizde iz bırakmadan, eşit derecede yayacak en pratik ürün!

mutlaka almanız gereken makyaj aksesuarları

8. Cımbız: Cımbız her kadının olmazsa olmazıdır! Kaşlarınızı evde kendiniz almıyorsanız bile her an ihtiyaç duyabileceğiniz ve sizi istenmeyen tüylerden kurtaran bu küçük mucizevi alet aynı zamanda takma kirpik takarken de yardımcınız olacaktır.

9. Yağ Emici Mendiller: Özellikle yaz ayları için olmazsa olmaz bir üründür. Genellikle yağlı ciltlerin daha çok ihtiyaç duyacağı bu mendilleri kuru ciltliler bile nemli havalarda  kullanabilirler.

10. Onarıcı Durulanmayan Saç Bakım Spreyi: Her saç tipinin kullanabileceği bir ürün olan bu bakım spreyleri dolanan saçlarınızı açmak ve anında nemlendirmek için birebir. Kullanacağınız ürünün saçlarınızı yağlandırmamasına dikkat edin.